افزایش تولید و رونق آن داروی بخشی از بیماری‌های اقتصادی است/ این حجم از قاچاق قابل قبول نیست

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 15:26

کد مطلب: 235298 چاپ به اشتراگ گذاشتن

موسوی :

افزایش تولید و رونق آن داروی بخشی از بیماری‌های اقتصادی است/ این حجم از قاچاق قابل قبول نیست

مازندمجلس: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: افزایش تولید و رونق آن می‌تواند دارو و حلال یکی از مشکلات و پیچیدگی‌های موجود در اقتصاد کشور باشد.

مازندمجلس:سید فرید موسوی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ، به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نکات مهم در این میان این است که در حال حاضر وضعیت اقتصادی ما در کشور بسیار پیچیده است و با معضلات و بحران‌های مختلفی در مورد اقتصاد مواجه هستیم.

وی افزود: با مشکلاتی که در حوزه شبکه بانکی، اشتغال و سایر حوزه‌ها داریم، می‌توان گفت که افزایش تولید و رونق آن ـ که آن هم با افزایش کالای ایرانی محقق می‌شود ـ می‌تواند دارو و حلال یکی از مشکلات و این پیچیدگی‌های موجود در اقتصاد باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هم در این رابطه تأکید کردند و بخشی از آن به حوزه فرهنگی برمی‌گردد که مردم کشور ما باید به این نکته توجه داشته باشند و یک بخش دیگر آن به فضای کلی برمی‌گردد که وظیفه سرمایه گذاران و کارآفرینان در این حوزه است که به‌هرحال باید زمینه استفاده از کالای ایرانی را فراهم کنند.

وی ادامه داد: در قسمتی که تولیدکنندگان و کارآفرینان باید به وظایف خود عمل کنند و آن وظایفی که برعهده آنان است انجام دهند، مستلزم یکسری زیرساخت‌ها است که این زیرساخت‌ها درواقع بهبود فضای کسب‌وکار کشور محسوب می‌شوند که باید اصلاح شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما از 190 کشور در این میان رتبه 124 را داریم که در این فضا قطعاً تولیدکننده نمی‌تواند به درستی تولید خود را انجام دهد.

موسوی یکی دیگر از راهکارهای حمایت از تولید کالای ایرانی را شفافیت اقتصادی دانست و گفت: بخش قابل توجهی از اقتصاد ما، اقتصاد شفافی نیست و در چنین فضایی قطعاً تولیدکنندگان رغبتی به کالای مطلوب نمی‌تواند نشان دهد و اصلاً تولید در چنین فضایی امکان ندارد و عدم وجود شفافیت قطعاً نمی‌تواند مفید باشد، بنابراین معتقدم در کنار کارهای فرهنگی که برای فرهنگ‌سازی استفاده از کالای ایرانی می‌دانم، بحث بهبود فضای کسب‌وکار و ارتقای شفافیت اقتصادی کشور را دو نکته مهم می‌دانم در کنار مبارزه جدی با بحث قاچاق.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: بحث قاچاق را هم ما باید بسیار جدی بدانیم و این مسئله باید حالت شعاری در بیاید. به‌هرحال قابل قبول نیست که ما این رقم را قاچاق کالا در کشور داشته باشیم. سال‌هاست که متأسفانه کشور با این وضعیت روبروست اما همچنان ادامه دارد علی‌رغم موارد مختلفی که دستگاه‌ها در این باره می‌اندیشند می‌بینیم این معضل همچنان وجود دارد و مسائل و مشکلاتی را برای تولیدکننده و سرمایه‌گذار ما به وجود می‌آورد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: اگر چند مورد مذکور را بتوانیم امسال مرتفع کنیم قطعاً تولیدکننده ما رغبت پیدا می‌کند تا جنس باکیفیتی را تولید کند و فناوری تولید خود را ارتقا دهد و در چنین شرایطی هست که جنس و کالای مرغوب و کالای مطلوب به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد و به سبب برون رفت از مسائل و مشکلات اقتصادی مصرف‌کننده خود را تنبیه نمی‌کنیم.


منبع : فارس

برچسب ها : #کالای #تولید #اقتصادی #ایرانی #اقتصاد #قطعاً #اسلامی #شورای #مجلس شورای اسلامی #فراکسیون #قاچاق #موسوی #نمی‌تواند #تولیدکننده #افزایش #شفافیت #زیرساخت‌ها #بهبود #کسب‌وکار #می‌دانم #مسائل #مصرف‌کننده #همچنان #تولیدکنندگان #مطلوب #فضایی #تصریح #بسیار #مختلفی #وضعیت #اظهار #گفت‌وگو #انقلاب #مشکلاتی #داریم #به‌هرحال #استفاده #کارآفرینان #برمی‌گردد #مشکلات #فرهنگی #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش تولید و رونق آن داروی بخشی از بیماری‌های اقتصادی است/ این حجم از قاچاق قابل قبول نیست


X https://sport45.site/