تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 16:01

کد مطلب: 235304 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش جهانگیری به سیاسی‌ترین دروغ سیزده؛برخی دوست ندارند من در دولت باشم/روایتی از دلواپسی‌های خاتمی

مازندمجلس: رئیس دفتر رییس دولت‌‎های هفتم و هشتم به تشریح دیدار نوروزی امروز خود با رئیس‌جمهور، معاون اول و سید محمد خاتمی پرداخت.

مازندمجلس: حجت‌الاسلام محمدعلی ابطحی، گفت: دیدار نوروزی امروز آقای روحانی چند قسمت بود که افراد در هر یک از آنها شرکت می‌کردند و به احوالپرسی می‌پرداختند. بنده هم به عنوان یک شهروند ایرانی که در عرصه سیاست فعال است، امروز در یکی از این قسمت‌ها شرکت کردم و فرارسیدن سال نو و نوروز ۹۷ را تبریک گفتم.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به صحبت‌های مطرح شده از سوی رئیس‌جمهور اظهار داشت: در بخشی که بنده حضور داشتم، آقای روحانی بیشتر مباحث اقتصادی را مطرح کردند. ایشان تاکید داشتند که می‌توان معضل بیکاری را امسال مهار کرد و رشد اقتصادی کشور بیشتر شود. البته آقای روحانی گفتند این کار به شرطی ممکن است که مشکلات داخلی بر سر راه این کار ایاع جاد نشود.
ابطحی با بیان اینکه روحانی در این دیدار به تشریح موانع و مسائل قضایی در این باره پرداخت کرد، تصریح کرد: آقای روحانی گفت در برخی از موارد، افراد دستگیر می‌شوند درحالی که دلیل بازداشت آنها مشخص نیست یا آنکه اتهامات آنها پس از صحبت‌هایی که در زندان مطرح می‌شود، طرح و بیان می‌شود. ایشان اشاره کرد که در یک مورد من علت بازداشت فردی را جویا شدم. وقتی آنها پرونده فرد را به من دادند گفتم که اتهامات ایشان براساس صحبت‌هایی است که در زندان مطرح شده و این صحبت‌ها اعتبار چندانی ندارد.
وی افزود: در کل ایشان نقدهایی به سیستم قضایی و اطلاعاتی کشور داشتند اما لازم است شخص رئیس‌جمهور و دولت ایشان در این باره به صورت جدی‌تر وارد شود، نه آنکه به طرح صورت مسئله اکتفا کنند زیرا طرح مسئله حل‌کننده مسائل نیست.
رئیس دفتر رئیس دولت‎های هفتم و هشتم با اشاره به دیدار خود با اسحاق جهانگیری خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری علاوه بر اینکه معاون اول رئیس‌جمهور است، دوست و همکار قدیمی بوده و هستند. ایشان در بخشی از این دیدار به تشریح اولویت‌های سال جدید خود و دولت پرداختند.
ابطحی اضافه کرد: در بخشی از این صحبت‌ها، درخصوص دروغ ۱۳ امسال مبنی بر رفتن جهانگیری به شهردار تهران گپ و گفتی صورت گرفت و ایشان به طنز یا جد گفتند عده‌ای دوست ندارند من در دولت باقی بمانم و آمال و آرزوهایشان را در قالب دروغ ۱۳ مطرح می‌کنند. البته من قبلا هم گفته بودم و در این دیدار هم گفتم که بهتر است آقای جهانگیری از دولت خارج شود.
وی با بیان اینکه من امروز به دیدار نوروزی آقای خاتمی هم رفتم، ابراز داشت: آقای خاتمی رئیس بنده هستند و من در هر مناسبت خدمت ایشان می‌روم. امروز هم به خدمت ایشان رسیدم. دفتر ایشان امروز بسیار شلوغ بود و افراد زیادی خدمت ایشان رسیده بودند. در این دیدار عمده وقت آقای خاتمی مشغول روبوسی و احوالپرسی بود و تنها در چند دقیقه‌ای که ایشان فرصت کردند توانستیم چند دقیقه‌ای با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.
عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز درباره این گفت‌وگوی چند دقیقه‌ای بیان کرد: آقای خاتمی در این گپ و گفت، درباره سفر نوروزی خود به یزد، خاطرات سفرهای استانی و برخی دلواپسی‌هایشان نسبت به ایران و آینده کشور مطالبی را بیان کردند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #دیدار #روحانی #خاتمی #جهانگیری #امروز #نوروز #نوروزی #اینکه #اشاره #رئیس‌جمهور #ابطحی #دقیقه‌ای #افراد #اتهامات #بازداشت #قضایی #صحبت‌هایی #درباره #مسئله #صحبت‌ها #مسائل #زندان #اقتصادی #سیاسی #احوالپرسی #ندارند #بیشتر #داشتند #گفتند #البته #امسال #تشریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واکنش جهانگیری به سیاسی‌ترین دروغ سیزده؛برخی دوست ندارند من در دولت باشم/روایتی از دلواپسی‌های خاتمی


X https://sport45.site/