تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 18:39

کد مطلب: 235321 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روحانی: مبارزه با تروریست در سوریه هنوز ادامه دارد/بازسازی سوریه و اصلاح قانون اساسی دو موضوع مورد بحث در اجلاس فرداست

مازندمجلس: رئیس جمهور گفت: بازسازی سوریه و اصلاح قانون اساسی موضوع مهمی برای آینده است که در فردا درباره آن صحبت می‌شود.

مازندمجلس: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان پیش از عزیمت به ترکیه گفت: این دومین نشست سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه است، اولین نشست در سوچی برگزار شد؛ در واقع این نشست ادامه روند آستانه است.
وی افزود: هنوز در سوریه مشکلات ادامه دارد، علاوه بر تفرقه‌های قومی و نژادی؛ متاسفانه هنوز مداخلات خارجی در سوریه هست و تروریست ها را تقویت می‌ کنند.
رئیس جمهور تصریح کرد: آمریکایی‌ها دنبال عدم استقرار کامل دولت سوریه در کل این کشور و حتی در فکر تجزیه آن هستند.
وی اضافه کرد: مداخلات نیروهای صهیونیستی وجود دارد و حاکمیت ملی سوریه را محترم نمی شمارند و مناطقی از سوریه را بمباران و تروریست ها را حمایت می‌کنند.
روحانی تاکید کرد: در اجلاس دوم سران که فردا تشکیل می‌شود، ایران بر مسائلی که همواره معتقد بوده، در این اجلاس هم تاکید خواهد کرد؛ از نظر ما موضوع سوریه راه حل نظامی ندارد و باید از طریق راه حل آن سیاسی، گفتگوهای آزاد و فراگیر به نتایجی برسد که مورد نظر مردم سوریه است.
رئیس جمهور با بیان اینکه مبارزه با تروریست در سوریه هنوز ادامه دارد، گفت: درست است که داعش ضربه اساسی خورده، اما هنوز گروه‌های تروریستی دیگری در آنجا فعال هستند.
روحانی افزود: نیروهای خارجی نباید نسبت به آینده سوریه مداخله کنند، آینده سوریه متعلق به مردم سوریه بوده و این مردم سوریه هستند که برای کشورشان تصمیم می‌گیرند و جامعه جهانی هم باید آن را تایید کند.
وی بیان کرد: در سوریه شرایط خوبی برای مردم در بخش های مختلف وجود ندارد و مردم و کشورهای دیگر باید مسائل انسان دوستانه کنند.
رئیس جمهور تاکید کرد: از نظر ما حضور نیروهای خارجی بدون اجازه دولت سوریه، غیر قانونی و غیر منطقی است و باید خاتمه داده شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: درمورد بازسازی سوریه و اصلاح قانون اساسی موضوع مهمی برای آینده است که در فردا درباره آن صحبت می‌شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #جمهور #روحانی #ادامه #تروریست #آینده #خارجی #نیروهای #تاکید #اجلاس #موضوع #اساسی #بازسازی #ندارد #مبارزه #اصلاح #قانون #ترکیه #افزود #مداخلات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روحانی: مبارزه با تروریست در سوریه هنوز ادامه دارد/بازسازی سوریه و اصلاح قانون اساسی دو موضوع مورد بحث در اجلاس فرداست


X https://sport45.site/