تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 20:27

کد مطلب: 235328 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نقش پر رنگ شرکت اماراتی در پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

مازندمجلس: دادستان ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دامنه تحقیقات خود را به بررسی فعالیت‌های یک شرکت اماراتی رساند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، دامنه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به بررسی فعالیت‌های یک شرکت مشاوره‌ای نزدیک به امارات رسید.
بر این اساس  تیم «مولر» به صورت «غیررسمی» با «جوئل زامل»، یکی از بنیان‌گذاران شرکت «ویکیسترات»  که مستقر در واشنگتن است دیدار کرده است.
این شرکت در زمینه تحلیل مسائل ژئوپولتیک فعالیت می‌کند و برای امارات متحده عربی کار کرده است.
 تیم مولر در این دیدار از «زامل» درباره ارتباطات کاری‌اش با «جورج نادر» سئوالاتی پرسیده‌است.
«جورج نادر»، تاجر آمریکایی-لبنانی و مشاور سیاسی حاکم غیررسمی امارات است که  در نخستین ماه‌های ریاست‌جمهوری ترامپ به طور مکرر در کاخ سفید مشاهده شده است.
در این گزارش ادعا شده بود مولر در حال تحقیق بر روی شرکت «جورج نادر» به دلیل جلسه‌ای است که ژانویه ۲۰۱۷ در جزیره «سیسیل» برگزار شده و مشاور ستاد انتخاباتی ترامپ، «اریک پرینس»، موسس شرکت بلک‌واتر و یک بانکدار مرتبط با کرملین در آن حضور داشته‌اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ریاست‌جمهوری #ریاست #امارات #غیررسمی #دیدار #مشاور #ترامپ #گزارش #روسیه #ادعایی #انتخابات #آمریکا #دخالت #درباره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نقش پر رنگ شرکت اماراتی در پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا


X https://sport45.site/