تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 21:57

کد مطلب: 235335 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توصیه محسن هاشمی به آقازاده ها؛ شان پدرانتان را حفظ کنید

مازندمجلس: رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرزندان بزرگان در واقع دسترسی به رانت‌هایی دارند که باید مراقب باشند که شان پدرانشان را در جامعه حفظ کنند.

مازندمجلس: عصر امروز سه شنبه ۱۴ فروردین ماه سال ۹۷ محسن هاشمی با حضور در برنامه "کاردان‌ها" در شبکه یک سیما بر ضرورت کارآمدی مسئولان در انجام وظایفشان تاکید کرد.
به گزارش نامه نیوز وی با اشاره به سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: ایشان همیشه بر این موضوع تاکید داشتند که اگر بخواهیم ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم باید از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم و برای اینکه مردم مشکل زیادی را در این راه احساس نکنند باید شیوه اعتدال را پیش بگیریم و از این روش است که می‌توان مشکلات ایران، جهان اسلام و حتی فلسطین را برطرف کرد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: بر اساس این آیات اگر بخواهیم مشکل جامعه را حل کنیم باید تک تک افراد جامعه نسبت به آن اهتمام ورزند.
هاشمی تاکید کرد: کشور ایران ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد و مشکل موجود ناکارآمدی در به کارگیری آنها است.
وی تصریح کرد: به عنوان نمونه می‌توان به مترو تهران اشاره کرد به اینگونه که وجود ۷ خط مترو به عنوان زیر ساخت شناخته می‌شود که با تجهیز آن می‌توان روزانه تا ۷ میلیون نفر مسافر را با آن جا به جا کرد و این در حالی است که به لحاظ کار آمدی به این سمت پیش نمی‌رویم.
رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در واقع این مشکل کل سیستم است که نمی‌تواند تعامل لازم را برای به کارگیری ظرفیت‌ها ایجاد کند.
هاشمی گفت: مردم از مسئولان، کارآمدی می خواهند و اگر این کارآمدی را نبینند آنها هم  نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.
وی اظهار داشت: استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و وقت ضروری است و نباید در این مسیر به جای پرداختن به ضروریات به کارهای غیرضرور بپردازند به عنوان نمونه وقتی اولویت شهر تهران مترو است نباید بودجه شهر را صرف ساخت برج و اتوبان دو طبقه کنند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آقازادگی و مفهوم آن تصریح کرد: مفهوم آقازادگی در فرهنگ گذشته منتسب به بزرگان و معتمدین و حتی ائمه بوده است و نمود ذهنی کاملا مثبتی داشت این در حالی است که مفهوم آقازادگی در سالهای اخیر نمودی کاملا متفاوت گرفته است.
محسن هاشمی رفسنجانی گفت: فرزندان بزرگان در واقع دسترسی به رانت‌هایی دارند که باید مراقب باشند که شان پدرانشان را در جامعه حفظ کنند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به واسطه ریاست در شورا کسی را به مجموعه شهرداری توصیه می‌کند اظهار داشت: باید بگویم که به دلیل حفظ شان شورا که ناظر بر کار شهرداری است به هیچ عنوان به واحدهای اجرایی زیر مجموعه شورا و  شهرداری کسی را توصیه نمی‌کنم چرا که  این کار موجب وهن شورا می شود.
وی همچنین در خصوص تفاوت جوانان امروز با گذشته گفت: جوانان امروزی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دنیای مجازی به دنبال پذیرش توصیه‌هایی با مبنای درست و صحیح هستند و مانند جوانان در قدیم هر حرفی را نمی‌پذیرند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #هاشمی #تهران #عنوان #آقازادگی #مفهوم #شورای #اظهار #می‌توان #توصیه #کارآمدی #جوانان #شهرداری #تاکید #اشاره #جامعه #سوالی #بزرگان #مجموعه #همچنین #کاملا #نباید #گذشته #کارگیری #بخواهیم #رفسنجانی #مسئولان #امروز #ظرفیت‌های #استفاده #نمی‌تواند #نمونه #تصریح #اینکه #ظرفیت‌ها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توصیه محسن هاشمی به آقازاده ها؛ شان پدرانتان را حفظ کنید


X https://sport45.site/