سالار عقیلی و علیرضا قربانی خوانندگان ارکستر سمفونیک تهران در جام جهانی فوتبال شدند

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 23:51

کد مطلب: 235345 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سالار عقیلی و علیرضا قربانی خوانندگان ارکستر سمفونیک تهران در جام جهانی فوتبال شدند

مازندمجلس: علیرضا قربانی و سالار عقیلی خوانندگان موسیقی سنتی ایران گزینه های جدی برای همراهی با نوازندگان منتخب دو ارکستر ملی و سمفونیک تهران برای اجرا در جام جهانی فوتبال هستند.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، علیرضا قربانی و سالار عقیلی خوانندگان مطرح موسیقی ایرانی همراه با منتخبی از نوازندگان دو ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در جام جهانی فوتبال روسیه به اجرای برنامه می پردازند.

انتخاب این دو هنرمند به عنوان خوانندگان قطعاتی برای همراهی تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی در حالی است که شنیده شده است محسن چاووشی نیز به عنوان یک خواننده پاپ نیز به اجرای برنامه در حین برگزاری مسابقات جام جهانی می پردازد.

این در حالی است که تا کنون محسن چاووشی کنسرتی را در ایران و خارج از کشور نداشته است و اگر این اتفاق بیفتد این خواننده برای نخستین بار اجرای صحنه ای خواهد داشت.

مجموعه منتخب ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی به رهبری شهرداد روحانی پیش از آغاز جام جهانی فوتبال روسیه به اجرای برنامه های مختلفی در مراسم بدرقه تیم ملی کشورمان در تالار وحدت تهران و ایام حضور این تیم در جام جهانی می پردازند.

این برنامه بر اساس تفاهمنامه بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال اجرا می شود. در این تفاهمنامه قرار است با محوریت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران کارهای مهمی در حوزه فعالیت های فرهنگی هنری پیش از آغاز جام جهانی صورت پذیرد. ضمن اینکه قرار است در روزهای منتهی به اعزام تیم ملی با حضور اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان و بزرگان فرهنگ و هنر در تالار وحدت آثاری اجرا شود.

چندی پیش علی اکبرصفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در دیدار پایان سال با دبیران هنری خبرگزاری ها و روزنامه ها خبر از کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در موسکو داده بود.

وی یادآور شده بود، ترکیبی از دو ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران، ۲۵ و ۳۰ خردادماه و ۴ تیرماه شب قبل از بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال در سه شهر اجرا خواهد گذاشت ضمن اینکه تمام قطعات اجرایی ایرانی خواهند بود.

به گزارش پانا و به گفته صفی پور، طبق تفاهمنامه با فدراسیون فوتبال تولید سرود رسمی اعزام تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی روسیه با بنیاد رودکی خواهد بود که به شکل ارکسترال با ترکیبی از دو ارکستر به رهبری شهرداد روحانی اجرا می‌شود. ما تیم‌هایی برای شعر، داوری، آهنگسازی و... تشکیل داده‌ایم که تاکنون ۹۰ درصد مسیر طی شده است و پس از تکمیل آن اعلام خواهیم کرد که کدام شعر، کدام آهنگ و کدام خواننده انتخاب شده است. البته ممکن است ما به جای یک سرود چند سرود داشته باشیم. مبلغ قرارداد ما نیز پایه خوبی دارد.

منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #فوتبال #ارکستر #جهانی #تهران #سمفونیک #برنامه #اجرای #کشورمان #خواننده #فدراسیون #روحانی #بنیاد #رودکی #تفاهمنامه #روسیه #خوانندگان #رهبری #شهرداد #عقیلی #علیرضا #فرهنگی #اعزام #ترکیبی #قربانی #اینکه #تالار #عنوان #پردازند #ایرانی #چاووشی #گزارش #سالار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سالار عقیلی و علیرضا قربانی خوانندگان ارکستر سمفونیک تهران در جام جهانی فوتبال شدند


X https://sport45.site/