تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 16:26

کد مطلب: 235431 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سعد حریری، جادۀ ملک سلمان را افتتاح کرد/ عکس

مازندمجلس: نخست وزیر لبنان جاده‌ای به نام ملک سلمان بن عبدالعزیز را در بیروت افتتاح کرد. حریری اظهار داشت، روابط لبنان و عربستان تاریخی است و به رغم تلاش‌های برخی این رابطه گسستنی نیست.

مازندمجلس:

 
نخست وزیر لبنان جاده‌ای به نام ملک سلمان بن عبدالعزیز را در بیروت افتتاح کرد. حریری اظهار داشت، روابط لبنان و عربستان تاریخی است و به رغم تلاش‌های برخی این رابطه گسستنی نیست.
به گزارش نامه نیوز به نقل از روزنامه لبنانی النهار، سعد حریری، نخست وزیر لبنان طی سخنرانی که در مراسم افتتاحیه جاده ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در اسکله "الحصن" داشت، گفت: مردم لبنان می‌دانند که بیروت از جایگاه ویژه‌ای نزد پادشاه عربستان برخوردار است. ما و عربستان تاریخی داریم که به هیچ وجه از بین نمی‌رود هرچند که گروهی به دنبال این امر هستند. این یک واقعیت است که هویت عربی لبنان فرای هرگونه وفاداری‌، معادلات و محورهاست.
 

 
سعد حریری افزود: هر زمان که با ملک سلمان دیدار کردم او یک خاطره خوب از لبنان تعریف کرده، گویی که او یک مورخ در امور لبنان است.
نخست وزیر لبنان در ادامه اظهاراتش گفت: مردم بیروت امروز را به مناسبت نام گذاری این جاده به نام پادشاه عربستان و به دلیل ارج نهادن به یک مقام بلندپایه عرب که در سخت‌ترین شرایط در کنار لبنان ایستاده، جشن می‌گیرند. با حمایت این کشور بود که توافقنامه "الطائف" به تراژدی لبنان پایان داد.
سعد حریری، جادۀ ملک سلمان را افتتاح کرد/ عکس
این مراسم در حضور سعد حریری و شخصیت‌های سیاسی،‌اقتصادی و رسانه‌ای و آحاد ملت لبنان برگزار شد.
ولید البخاری، کاردار سفارت عربستان در لبنان نیز گفت: عربستان همچنان به لطف رهبری درست از تمامیت ارضی و وحدت ملی لبنان با هر طایفه و مذهبی حمایت کرده و می‌کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #لبنان #عربستان #حریری #سلمان #پادشاه #بیروت #حمایت #افتتاح #مراسم #تاریخی #عبدالعزیز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سعد حریری، جادۀ ملک سلمان را افتتاح کرد/ عکس


X https://sport45.site/