تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 فروردین 1397 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 235480 چاپ به اشتراگ گذاشتن

درخواست ظریف از جنبش عدم تعهد برای مقابله با صهیونیست‌ها

مازندمجلس: وزیر امور خارجه ایران با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی بر اقدام جمعی جنبش عدم تعهد برای مقابله با این جنایات تاکید کرد.

مازندمجلس: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در اجلاس میان دوره ای وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در باکو از دولت و ملت جمهوری آذربایجان برای میزبانی این نشست قدردانی کرد.
به گزارش نامه نیوز وی به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و مجروح کردن تعدادی از فلسطینی ها در راهپیمایی روز بازگشت و همچنین تصمیم غیرقانونی دولت ترامپ در خصوص قدس شریف اشاره و بر اقدام جمعی جنبش عدم تعهد و سازمان ملل برای محکوم کردن این جنایات تاکید کرد.
وزیر خارجه همچنین بر پایان هر چه سریعتر محاصره غزه تاکید کرد.
وی اعطای آزادی عمل به رژیم صهیونیستی برای اعمال جنایاتش را نشانه ای بر افزایش یک جانبه گرایی خواند که عمده ترین تهدید علیه امنیت بین المللی است.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان اضافه کرد: موج قبلی یک جانبه گرایی در اوایل سال دو هزار منطقه ما را دچار بی ثباتی کرد و منجر به افزایش افراط گرایی و تروریسم و تنش و بحران در غرب آسیا و فراتر از آن شد.
ظریف ادامه داد: حتی امروز و علیرغم شکست داعش با مقاومت مردم عراق و سوریه، منطقه ما هنوز از بقایای گروه های تروریستی و جابه جایی مشکوک آنها رنج می برد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به پیشنهاد ایران برای مجمع گفتگوی منطقه ای اشاره کرد.
وزیر خارجه کشورمان در بخش دیگری از اظهاراتش به بحث خلع سلاح اشاره کرد و گفت: طرحهای آمریکا برای مدرنیزه کردن و ساخت تسلیحات هسته ای جدید به مسابقه جدید تسلیحاتی منجر خواهد شد. جنبش عدم تعهد باید اولویت های خلع سلاحی را از طرق مکانیسم های موجود از جمله کنفرانس سطح بالای سازمان ملل در زمینه خلع سلاح دنبال کند.
وزیر خارجه کشورمان اضافه کرد: جنبش عدم تعهد باید به ترویج تصمیمات چندجانبه برای مقابله با یک جانبه گرایی ادامه دهد.
منبع: افکار نیوز 
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #خارجه #کشورمان #گرایی #اشاره #منطقه #جانبه #اضافه #ادامه #دیگری #تاکید #امروز #صهیونیستی #همچنین #مقابله #افزایش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : درخواست ظریف از جنبش عدم تعهد برای مقابله با صهیونیست‌ها


X https://sport45.site/