تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 فروردین 1397 - ساعت : 21:45

کد مطلب: 235503 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترامپ به یک پادشاه عرب: ما نباشیم، دو هفته هم دوام نمی‌آورید

مازندمجلس: شبکه سی. ان. ان به نقل از یک منبع آگاه نوشته ترامپ به یکی از پادشاهان عرب گفته در نبود حمایت آمریکا، این رژیم‌ها دوام نمی‌آورند.

مازندمجلس: شبکه «سی. ان. ان» روز پنج‌شنبه در گزارشی درباره جلسه شورای امنیت ملی آمریکا که این هفته برای تصمیم‌گیری درباره آینده حضور نظامی آمریکا در سوریه برگزار شد، نوشت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مصر است که کشورهای عربی دستکم بخشی از هزینه حضور نظامی آمریکا را تقبل کنند.
ترامپ حمایت متحدان آمریکا از حضور نظامی این کشور در آسیای غربی را «ناکافی» می‌داند و «در محافل خصوصی هم بارها بر این نکته تأکید و از کشورهای حاشیه خلیج [فارس] مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی به دلیل عدم ارائه منابع کافی برای مبارزه با داعش گلایه کرده است.»
به نوشته سی. ان. ان، ترامپ در صحبت با دوستانش گفته است که اگر آمریکا منطقه را ترک کند، پادشاهی‌های ثروتمند این منطقه باید «جت‌های شخصی و زندگی‌های اشرافی‌شان» را کنار بگذارند.
یک منبع آگاه از قول ترامپ به این شبکه گفته که او در دیدار با پادشاه یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، گفته است: «بدون ما دو هفته هم دوام نمی‌آورید. کارتان تمام می‌شود. آن وقت باید با هواپیماهای عادی مسافربری پرواز کنید.»
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #ترامپ #کشورهای #نظامی #منطقه #حاشیه #درباره #نمی‌آورید #پادشاه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترامپ به یک پادشاه عرب: ما نباشیم، دو هفته هم دوام نمی‌آورید


X https://sport45.site/