تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 08:34

کد مطلب: 235520 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کدام کشور واسطه بین کره شمالی و آمریکا شده است؟

مازندمجلس: ره جنوبی با اشاره به اینکه کره شمالی به دنبال جلب حمایت های بین المللی از مواضع خود پیش از برگزاری اجلاس سران دو کره و همچنین نشست با رییس جمهور آمریکا است اعلام کرد هر اقدام دیپلماتیک و سیاسی از سوی پیونگ یانگ را زیر نظر دارد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت خارجه کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد تحرکات دیپلماتیک کره شمالی پیش از برگزاری اجلاس سران دو کره و نشست رهبران پیونگ یانگ و واشنگتن، افزایش یافته است.در این بیانیه امده است: کره شمالی نشان داده است که خود را برای برگزاری اجلاس های بسیار مهم آماده می کند اما ما این تحرکات را زیر نظر داریم.وزارت خارجه کره جنوبی اضافه کرد در همین حال اعلام شده است 'ری یونگ هو' وزیر خارجه کره شمالی هفته آینده برای گفت و گو با مقام های روسیه راهی آن کشور می شود.این در شرایطی است که برخی از رابطان و مقام های دیپلماتیک این کشور نیز به سوید سفر کرده اند که به نظر می رسد نقش واسطه بین کره شمالی و آمریکا را پیش از برگزاری اجلاس سران ایفا می کند.این اتفاقات در حالی می افتد که پیشتر رهبر کره شمالی و وزیر خارجه این کشور با مقام های ارشد چین در پکن در باره مسایل ذی ربط و از جمله اجلاس های سران گفت و گو کرده اند.وزیر خارجه کره شمالی پس از چین به آذربایجان سفر کرد تا در نشست جنبش عدم تعهد در باکو شرکت کند.
روز گذشته مقامات دو کره در ادامه هماهنگی برگزاری نشست سران در اواخر ماه جاری، برای مذاکره در مورد امنیت، پروتکل و مسائل دیگر در دهکده 'پانمونجوم' با یکدیگر دیدار کردند.
مذاکرات سطح کاری روز پنجشنبه حدود چهار ساعت به طول انجامید این گفت و گوها در همان ساختمان کره جنوبی که رئیس جمهور 'مون جه این' و 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی قرار است در روز ۲۷ آوریل در آن دیدار کنند، برگزار شد.
پس از پایان مذاکرات، یک مقام کره جنوبی گفت به دلایل امنیتی و مسائل دیگر نمی توانند جزئیات گفت و گوها را فاش کنند اما این مقام گفت هر دو طرف بحث های جدی و مفصلی در مورد راه های برگزاری موفق یک نشست سران انجام داده اند.
هر دو کشور قصد دارند تا مذاکرات سطح کاری را برای گفت و گو درباره مسائل امنیتی و موضوعات دیگر ادامه دهند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #برگزاری #خارجه #اجلاس #جنوبی #مسائل #مذاکرات #ادامه #دیدار #امنیتی #تحرکات #وزارت #آمریکا #بیانیه #اعلام #واسطه #دیپلماتیک

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کدام کشور واسطه بین کره شمالی و آمریکا شده است؟


X https://sport45.site/