تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 09:15

کد مطلب: 235523 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش «نیویورک تایمز» از تیراندازی بانوی ایرانی در کنار دفتر یوتیوب /۱۱ ساعت قبل از حادثه، نسیم نجفی اقدم در نزدیکی گوگل، خواب بود

مازندمجلس: نیویورک تایمز در مقاله ای نوشت:نسیم نجفی اقدم با تعقیب یوتیوب، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به عنوان یک ستاره رسانه اجتماعی در ایران به نسیم سبز شناخته شده بود. پروفایل وی در آمریکا خیلی متفاوت بود. وی حامی رژیم غذایی گیاهی، حقوق حیوانات و ورزش های خانگی بود. وی به طور فزاینده توسط یکی از شرکت های تکنولوژی که به او در این دستور کار کمک می کرد تحریک شده بود.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز نیویورک تایمز ادامه داد: در روز سه شنبه بعد از ظهر، نسیم نجفی اقدم به دفتر مرکزی یوتیوب در سن برونو کالیفرنیا حمله کرد و به سه نفر اقدام به تیراندازی کرد که قبل از آن که آن ها فرار کنند در نتیجه آن سه نفر زخمی شدند. پلیس در این مورد می گوید که عصبانیت خانم اقدم به دلیل رفتارهای غیرمنصفانه یوتیوب بوده است که باعث شده است از 500 مایلی خانه اش در نزدیکی بن دیگو تا دفتر مرکزی یوتیوب در حومه شمالی دره سیلیکون رانندگی کند.
وی در یک ویدیویی که در سال گذشته منتشر کرده است از یوتیوب انتقاد کرد و اظهار داشت که افراد همانند من برای تجارت بزرگ مانند تجارت حیوانات، تجارت پزشکی و برای بسیار دیگر تجارت ها مناسب نیستند. به همین دلیل که آن ها ما را تبعیض و فیلتر می کنند. این همان چیزی است که آن ها به فعالان گیاه خوار و بسیاری از افراد دیگر که سعی در ترویج زندگی سالم، انسانی و هوشمندانه است انجام می دهند.
محققان در روز چهارشنبه به این نتیجه رسیدند حدود 11 ساعت قبل از تیراندازی، او در حالت خواب در ماشینش توسط پلیس مانتین ویو کالیفرنیا در نزدیکی 30 مایلی سان برونو و گوگل شرکت مادر یوتیوب پیدا شده بود. خانم اقدم به افسر مانتین ویو گفته است که وی با خانواده اش مشکل داشته است و برای پیدا کردن شغل به شمال کالیفرنیا آمده است. بنابراین برای پلیس به نظر نمی رسید که خانم اقدم برای خودش و دیگران خطرناک باشد. آن ها به زودی به او اجازه دادند که برود.
خانم اقدم در اواخر سی سالگی بود. وی در چندین فیلم ویدیوی از خودش می گوید که متولد شهر ارومیه ایران است. جایی که اکثر مردم در برخی از فیلم های ویدیویی وی به زبان ترکی صحبت می کنند. خانم اقدم در یوتیوب دارای صفحه فارسی، ترکی و انگلیسی است. وی بیان کرده است که او و خانواده اش جز دین بهایی هستند. وی در وب سایت خود تعدادی ویدیوهای رنگارنگ و عجیب و غریبی از ایران به انتشار گذاشته است که از سوی خبرگزاری های غربی به عنوان « اولین زیبااندام گیاهخوار زن ایران» شناخته شده است. یک کاربر توئیتر به نام کتایون در روز چهارشنبه گفت: « اکنون رسانه ها با نوع جدیدی از زنان ایرانی که در هیچ دسته بندی معمولی قرار نمی گیرند روبرو خواهند شد.» بهاره یک ایرانی دیگر در تویئتر نوشت که « شوکه کننده و ناراحت کننده است که از این جهت که ما آنقدر خندیدیم و اون آنقدر ویدیوهایش برای خودش جدی بودن»
پلیس ماتین ویو بعد از این که اجازه داد که خانم اقدم برود با پدر و برادر ایشان صحبت کرد و به آن ها اطمینان داد که حال او مساعد است. پلیس در اظهاراتش بیان کرده که وی هیچ گونه گفتگویی در مورد مسئله یوتیوب ذکر نکرده است. اما در تماس دوم، پدرش اظهار داشت که یوتیوب اخیرا کارهایی را انجام داده است که وی را بسیار مضطرب کرده است.این اقدام ممکن است دلیل آن باشد که چرا وی در این منطقه بوده است. بعد از ظهر سه شنبه، خانم نسیم اقدم به محدوده تیراندازی نزدیک شد و سپس او اتومبیلش را در یک بنگاه تجاری نزدیک دفتر مرکزی یوتیوب پارک کرد. وی به یکی از گاراژهای پارکینگ یوتیوب حرکت کرد و سپس به حیاط های فضای باز جایی که کارکنان در آن مکان ناهار می خورند رفت. نیروهای امنیتی دو دقیقه پس از دریافت شماره 911 در مورد تیراندازی به دفتر یوتوب به آن مکان رسیدند و زمانی که آن ها وارد آنجا شدند خانم اقدم کشته شده بود. وی یک اسلحه نیمه اتوماتیک 9 میلی متری که به نام او ثبت شده بود در صحنه پیدا شد. سه شنبه شب یوتیوب، اینستاگرام و فیس بوک تمام صفحات و ویدیوهای آن را حذف کردند. 
اد باربرینی رئیس اداره پلیس سان برونو گفت: « در این مرحله از تحقیق اعتقاد بر این است که مظنون از سیاست ها و عملکرد یوتیوب ناراحت بوده است و به نظر می رسد که همین انگیزه وی از این حادثه را تشکیل داده است. در روز چهارشنبه دو نفر از افرادی که به سمت آن ها شلیک شده بود از بیمارستان عمومی زوکربرگ سان فرانسیسکو مرخص شدند. ولی نفر سوم هنوز در بیمارستان هست و وضعیت آن ها از بحرانی به حاد تبدیل شده است. خانم اقدم چندین فیلم ویدیویی در مورد حمایت از حقوق حیوانات، رژیم های غذایی گیاهی و زندگی سالم اختصاص داده بودند. در یک ویدیویی وی در جلوی یک خرگوش نشسته بود و تلاش می کرد که به صورت فارسی تفاوت بین گیاه خواری و وگانیسم ( گیاه خواری صرف) را توضیح دهد. در یک فیلم ویدیویی دیگر او دیدگاهش را در مورد پاپایا و مزایای این میوه صحبت کرده بود. وی در این فیلم بیان کرد آن را که زمانی زرد رنگ می شود بخورید. او گفت با عینک آفتابی و کلاه گاوچران راه راه بازی کنید. اما فعالیت های خانم اقدم با خشم از یوتیوب و ناامیدی در زندگی در آمریکا همراه شده است. وب سایت ها و ویدیوهای شخصی که وی در یوتیوب و شبکه های دیگر منتشر کرده است حاکی از شکایت زیاد نسبت به یوتیوب می باشد. وی در هنگام جستجو برای وب سایتش در گوگل در بالای لینگ آن یک جمله « خطا رخ داده است» اضافه کرده است در حالی که خطا وجود ندارد. وی در یک ویدیوی دیگر در 30 مارس گفت: « زندگی در آمریکا خوب و مناسب نیست آن ها شما را با تبر می کشند».
وی در یک ویدیوی دیگر در پاسخ به بینندگانش که وی را یک بیمار ذهنی مخاطب کرده بودندگفت: « من هیچ گونه بیماری روحی یا فیزیکی خاصی ندارم اما من در سیاره ای پر از بیماری، بی نظمی، انحراف و بی عدالتی زندگی می کنم». رویای آمریکایی وی بعد از این که او با موانعی در آمریکا روبرو شد تیره شده بود. وی اظهار داشت: « اگر شما سطحی نگر باشید فکر خواهید کرد که ایجاد بهشت است. وی در یک ویدیوی دیگر به زبان فارسی گفت: « کسانی که می خواهند مردم را علیه شرکت های بزرگ آگاه کنند سانسور می کنند» وی در یک کانال تلگرامی در یک شبکه رسانه ای اجتماعی بسیار محبوب در ایران در آخرین پستش یک تصویر کودکی از خودش در میان گل ها بدون هیچ گونه شرحی گذاشته است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #یوتیوب #ویدیویی #تیراندازی #زندگی #ویدیوی #تجارت #چهارشنبه #بسیار #ایرانی #فارسی #ویدیوهای #اظهار #مرکزی #نزدیکی #آمریکا #کالیفرنیا #برونو #رسانه #نزدیک #گذاشته #زمانی #بیماری #آنقدر #روبرو #خواری #کننده #بیمارستان #خواهند #ناراحت #رسیدند #مایلی #نیویورک #نتیجه #اقدام #تایمز #حادثه #منتشر #افراد #خانواده #اجازه #مانتین #گزارش #حیوانات #مناسب #چندین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گزارش «نیویورک تایمز» از تیراندازی بانوی ایرانی در کنار دفتر یوتیوب /۱۱ ساعت قبل از حادثه، نسیم نجفی اقدم در نزدیکی گوگل، خواب بود


X https://sport45.site/