تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 10:51

کد مطلب: 235532 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده روسیه خطاب به انگلیس: با آتش بازی می‌کنید و پشیمان خواهید شد

مازندمجلس: روسیه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به ادعاهای انگلیس علیه این کشور درخصوص حمله با عامل عصبی به یک جاسوس دوجانبه سابق روس گفت: دارید با آتش بازی می‌کنید و از این کار پشیمان خواهید شد.

مازندمجلس: به نقل از خبرگزاری رویترز، جلسه شورای امنیت سازمان ملل دومین جلسه برای پایان دادن به نزاع میان انگلیس و روسیه بر سر حمله به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس و دخترش، یولیا بود که به درخواست روسیه برگزار شد. مسکو در این نشست  دست داشتن در این اقدام را تکذیب کرد.
این حمله پیامدهای دیپلماتیک عمده‌ای را از جمله اخراج دیپلمات‌های غربی و روس در پی داشته است. نشست پیشین شورای امنیت برای رسیدگی به این پرونده در روز 14 مارس و به درخواست انگلیس برگزار شد.
واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل طی سخنرانی خود در این جلسه اظهار کرد: ما به همکاران انگلیسی خود گفته‌ایم که دارند با آتش بازی می‌کنند و از این کار پشیمان خواهند شد.
وی افزود، هر کس که برنامه‌های جنایی تلویزیون همچون "قتل‌های میدسامر" انگلیس را تماشا کند، "با روش‌های هوشمندانه زیادی برای کشتن مردم آشنا می‌شود که ذات خطرناک روشی را که انگلیس مدعی است در حمله به اسکریپال از آن استفاده شده را نشان می‌دهد."
پلیس انگلیس بر این باور است که یک عامل عصبی در درب جلویی خانه‌ای که اسکریپال در آن سکونت داشت، قرار داده شده بود.
در همین حال کارن پیرس، سفیر انگلیس در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت: ما چیزی برای پنهان کردن نداریم اما به نظر می‌رسد که روسیه از چیزی نگران است.
روسیه در نشست سازمان منع سلاح‌های شیمیایی که چند روز پیش برگزار شد، درخواست کرد که تحقیقاتی مشترک درخصوص پرونده مسمومیت اسکریپال صورت گیرد اما رای کافی برای انجام این اقدام را به دست نیاورد.
نبنزیا در پایان جلسه سازمان ملل بخشی از رمان "آلیس در سرزمین عجایب" را خواند که در آن، ملکه ابتدا حکم را خواستار می‌شود و پس از آن قضاوت می‌کند. سفیر روسیه در سازمان ملل با خواندن این بخش گفت: این داستان شما را به یاد چیزی نمی‌اندازد؟!
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #انگلیس #اسکریپال #برگزار #درخواست #امنیت #شورای #نبنزیا #پرونده #پایان #پشیمان #اقدام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نماینده روسیه خطاب به انگلیس: با آتش بازی می‌کنید و پشیمان خواهید شد


X https://sport45.site/