تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 12:50

کد مطلب: 235545 چاپ به اشتراگ گذاشتن

"پارک گئون های" به ۲۴ سال حبس محکوم شد

مازندمجلس: دادگاهی در کره جنوبی رئیس جمهوری برکنار شده این کشور را امروز (جمعه) به اتهام رسوایی و رشوه به ۲۴ سال حبس محکوم کرد.

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری رویترز، پارک گئون های، رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی سال گذشته میلادی و پس از دستور دادگاه قانون اساسی استعفا کرد.
صدور حکم پارک گئون های به صورت زنده از تلویزیون این کشور پخش شد.
دادگاه کره جنوبی همچنین وی را به پرداخت ۱۸ میلیارد وون (۱۶.۹ میلیون دلار) جریمه نقدی به اتهام رشوه، سوءاستفاده از قدرت و تهدید محکوم کرده است.
"کیم سه- یون"، قاضی رسیدگی به این پرونده همزمان با اعلام حکم گفت: متهم از قدرت ریاست جمهوری خود در بی اعتبار کردن وجهه ریاست جمهوری استفاده کرده و در نتیجه باعث ایجاد ناآرامی‌های گسترده شده است که این اقدامی غیر منتظره محسوب می‌شود.
دادگاه حکم کرد که پارک گئون های با دوست قدیمی خود "چویی سون-سیل" برای دریافت ۲۳.۱ میلیارد ون از کمپانی‌های بزرگی چون سامسونگ و لوته تبانی کرده است.
دادستان‌های کره جنوبی به دنبال ۳۰ سال حبس و جریمه نقدی ۱۱۲ میلیون دلاری برای رئیس جمهوری برکنار شده این کشور بودند.
پارک ۶۶ ساله که از ۳۱ مارس ۲۰۱۷ در حبس به سر می‌برد، این اتهامات را رد کرده است.
قاضی رسیدگی به این پرونده نیز گفت که رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی هیچ اظهار ندامت نکرده و بجایش تلاش کرده تا تقصیر را به گردن چویی سون-سیل و معاونشانش بیندازد. او باید مسئول این رفتار باشد.
دفتر مون جائه این، رئیس جمهوری کنونی کره جنوبی نیز اعلام کرد که سرنوشت پارک گئون های نه تنها برای خودش بلکه برای ملت کره جنوبی ناراحت کننده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #جمهوری #جنوبی #برکنار #دادگاه #اعلام #ریاست #دلار #پرونده #میلیون #میلیارد #محکوم #جریمه #رسیدگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : "پارک گئون های" به ۲۴ سال حبس محکوم شد


X https://sport45.site/