تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 13:28

کد مطلب: 235548 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توهین ولیعهد جنجالی عربستان به مسئله ظهور امام زمان (عج) /ایرانی ها می خواهند امام مخفی شان از عالم غیب ظهور کرده و بر آمریکا و ژاپن حکومت کند

مازندمجلس: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم بار دیگر به ایرانیان و عقاید شیعیان در خصوص امام زمان (عج) اهانت کرد.

مازندمجلس: محمد بن سلمان، ولیعهد جوان سعودی که به آمریکا سفر کرده، در مصاحبه مفصلی که با نشریه آمریکایی تایم داشته است، بار دیگر ایران را سبب مشکلات خاورمیانه دانست و در اقدامی بی‌شرمانه، عقاید شیعیان را در خصوص ظهور امام زمان (عج) زیر سوال برد.
به گزارش نامه نیوز وی در بخشی از مصاحبه‌اش و در ادامه گزافه‌گویی‌های اخیر خود مدعی شد: ایران بزرگترین خطر منطقه نیست اما اگر با آن مقابله نشود به بزرگترین خطر تبدیل می‌شود.
بن سلمان در ادامه مصاحبه خود با مجله تایم با تکرار توهماتی که در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا به زبان آورده بود  ادعا کرد: «ایرانی‌ها مسبب اصلی مشکلات خاورمیانه هستند اما تهدید بزرگی برای عربستان سعودی محسوب نمی‌شوند؛ چراکه ایران در میان پنج اقتصاد بزرگ جهان اسلام نیست. اقتصاد عربستان دو برابر اقتصاد ایران است و دست‌کم دو تا سه برابر سریع‌تر از اقتصاد ایران در حال رشد است! اقتصادهای امارات متحده عربی، مصر و ترکیه هم از ایران بزرگتر هستند. کشورهای زیادی در جهان اسلام وجود دارند که اقتصاد آنها بزرگتر از اقتصاد ایران است!»
ولیعهد سعودی در بخش دیگری از اظهارات بی‌اساس خود در مصاحبه با تایم، با تمسخر مسأله ظهور در تفکر شیعه مدعی شد: در مورد ارتش هم وضعیت به همین شکل است. ایرانی‌ها در میان پنج ارتش برتر خاورمیانه نیز جای ندارند؛ اما با این حال، آنها از زمان انقلاب 1979 تا امروز از دارایی‌های این کشور برای توسعه ایدئولوژی خود استفاده می‌کنند و حتی در آمریکا نیز در حال گسترش ایدئولوژی خود هستند. [آنها معتقدند که] وقتی این کار را انجام دهند، امام مخفی‌شان از عالم غیبت ظهور خواهد کرد تا بر تمام جهان حکومت کند؛ یعنی بر آمریکا، ژاپن و همه جهان. آنها به این مسأله اعتقاد دارند و با صدای بلند و آشکار این را می‌گویند. 
این نخستین باری نیست که ولیعهد جوان سعودی عقاید شیعه را زیر سوال می‌برد. وی سال گذشته در مصاحبه با شبکه الاخباریه عربستان نیز گفت ایرانی‌ها معتقدند (حضرت) مهدی (عج) خواهد آمد و باید زمینه را برای آمدن او آماده کنند. این اظهارات او با واکنش تند روزنامه عربی العهد مواجه شد که نوشت: بن سلمان ظاهرا کتاب‌های متعدد اهل سنت را نخوانده که در آن فصل‌هایی درباره باور به امام زمان (عج) وجود دارد!
افزون بر این، ولیعهد سعودی در حالی در مصاحبه خود با مجله تایم با بزرگنمایی اقتصاد تماما نفتی کشور خود، اقتصاد ایران را کوچک ارزیابی کرده است که صندوق بین‌المللی پول در آخرین گزارش خود اعلام کرد که ایران در سال 2017 توانسته با افزایش تولید ناخالص داخلی، جایگاه خود را به عنوان هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان حفظ کند.
در انکار گفته‌های بن سلمان درباره تلاش ایران برای گسترش ایدئولوژی خود در منطقه و جهان نیز همین بس که تقریبا تمامی جهان غرب و رسانه‌های غربی طی سال‌های اخیر به این مسئله اذعان کرده‌اند که ریشه افراط‌گرایی و تروریسم، گسترش فرقه وهابیت از سوی مدارس مذهبی عربستان در سراسر جهان است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اقتصاد #مصاحبه #ولیعهد #سعودی #عربستان #آمریکا #امام #سلمان #ایرانی‌ها #ایدئولوژی #گسترش #خاورمیانه #دارند #اظهارات #معتقدند #درباره #بزرگتر #مسأله #بزرگترین #مشکلات #حکومت #مسئله #عقاید #گزارش #اسلام #منطقه #ادامه #برابر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توهین ولیعهد جنجالی عربستان به مسئله ظهور امام زمان (عج) /ایرانی ها می خواهند امام مخفی شان از عالم غیب ظهور کرده و بر آمریکا و ژاپن حکومت کند


X https://sport45.site/