تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 16:29

کد مطلب: 235561 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پاسخ چين به تهدیدات آمريكا / از منافع خود به هر قيمتي دفاع مي‌كنيم

مازندمجلس: پکن در پاسخ به تهدید ترامپ به اعمال تعرفه گمرکی برای واردات 100 میلیارد دلار کالا از چین به آمریکا گفت: ما خواهان جنگ تجاری نیستیم اما آماده‌ایم به هر قیمتی از منافع خود دفاع کنیم.

مازندمجلس: وزارت بازرگانی چین اعلام کرد: پکن بارها موضع خود را در برابر اقدامات آمریکا به صراحت بیان و اعلام کرده است که به دنبال جنگ تجاری با آمریکا نیست،اما در بدترین حالت هیچ ترسی از جنگ تجاری با آمریکا ندارد.
به گزارش نامه نيوز، این بیانیه پس از تهدید دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اعمال تعرفه گمرکی برای واردات 100 میلیارد دلار کالا از چین به آمریکا، توسط پکن ارائه شد.
چین اعلام کرده است که شکایت خود را از آمریکا در سازمان تجارت جهانی تا آخر پیگیری خواهد کرد و در برابر سیاست‌های یک جانبه حمایت‌گرانه آمریکا در حوزه تجارت خواهد ایستاد.
پکن اعلام کرده است که چین آماده است تا به هر قیمتی از منافع خود در برابر اقدامات آمریکا محافظت کند. چین همچنین نسبت به اقدامات یک جانبه واشنگتن به شدت انتقاد کرده و اعلام کرده است اینگونه اقدامات تجارت آزاد در جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
جنگ تجاری چین با آمریکا از زمانی آغاز شد که دونالد ترامپ حدود یک ماه پیش قانون اعمال تعرفه گمرکی 25درصدی برای واردات فولاد و 10 درصدی برای واردات آلومینیوم به آمریکا را اجرایی کرد.
در پاسخ به این اقدام چین نیز واردات برخی کالاها از آمریکا به این کشور با مجموع ارزش وارداتی 3 میلیارد دلار را مشمول تعرفه گمرکی کرد. پس از آن آمریکا با انتشار فهرست 1300 قلم کالای وارداتی از چین به آمریکا اعلام کرد که برای واردات به ارزش 50 میلیارد دلار از چین به آمریکا تعرفه گمرکی 25 درصدی اعمال خواهد کرد.
در تلافی این اقدام چینی‌ها نیز اعلام کردند، 128 قلم کالا به ارزش وارداتی 50 میلیارد دلار را از آمریکامشمول تعرفه 25 درصدی خواهد کرد. اخیراً‌ نیز ترامپ از سازمان نمایندگی تجاری آمریکا خواسته است تا طرحی را برای اعمال تعرفه گمرکی برای واردات 100 میلیارد دلار کالا از چین به آمریکا تهیه کند.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #اعلام #واردات #تعرفه #دلار #میلیارد #گمرکی #اقدامات #اعمال #تجاری #وارداتی #تجارت #درصدی #برابر #ترامپ #دونالد #اقدام #منافع #جانبه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پاسخ چين به تهدیدات آمريكا / از منافع خود به هر قيمتي دفاع مي‌كنيم


X https://sport45.site/