تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 08:06

کد مطلب: 235600 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مذاکرات واشنگتن- آنکارا بر سر «منبج» سوریه به تعویق افتاد

مازندمجلس: منابع دیپلماتیک از به تعویق افتادن مذاکرات واشنگتن- آنکارا بر سر منبج سوریه تا زمان روی کار آمدن وزیر خارجه جدید آمریکا خبر داد.

مازندمجلس: منابع دیپلماتیک روز جمعه اعلام کردند که گفتگوها میان مقامات ترکیه و آمریکا پیرامون وضعیت شهر منبج در سوریه تا زمان روی کار آمدن «مایک پمپئو» وزیر خارجه جدید آمریکا به تعویق افتاد.
به گزارش نامه نیوز این منابع دیپلماتیک در ادامه گفتند که هرچند مذاکرات در سطوح بالا به تعویق افتاده، برگزاری نشستهایی با حضور مقامات رده پایین تر ممکن است ادامه یابد.
پیشتر برکناری «رکس تیلرسون» وزیر خارجه کنونی آمریکا از سمت خود و انتصاب «مایک پمپئو» رئیس سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) به جانشینی وی، سفر «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه به واشنگتن را در روز نوزدهم مارس به تعویق انداخت.
گفتنی است که ترکیه و آمریکا کارگروههایی برای بحث و گفتگو پیرامون شماری از موضوعات از جمله برقراری ثبات در منبج سوریه و جلوگیری از بروز هرگونه درگیری ناخواسته تشکیل دادند.
لازم به ذکر است که وضعیت شهر منبج در شمال سوریه یکی از موضوعات مورد اختلاف میان آنکارا- واشنگتن است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #تعویق #سوریه #ترکیه #واشنگتن #خارجه #پمپئو #موضوعات #نکا #وضعیت #ادامه #مقامات #افتاد #آنکارا #منابع #دیپلماتیک #مذاکرات #پیرامون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مذاکرات واشنگتن- آنکارا بر سر «منبج» سوریه به تعویق افتاد


X https://sport45.site/