حامیان دولت با برجسته‌کردن حواشی می‌خواهند مردم را دنبال نخود سیاه بفرستند/عده‌ای معاند مقاصد مغرضانه و سیاسی در پیش گرفته‌اند

تاریخ انتشار : پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:00

کد مطلب: 235692 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ذوالنور :

حامیان دولت با برجسته‌کردن حواشی می‌خواهند مردم را دنبال نخود سیاه بفرستند/عده‌ای معاند مقاصد مغرضانه و سیاسی در پیش گرفته‌اند

مازندمجلس: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برخی افراد و حامیان دولت سعی می‌کنند مسائل غیرعقلی و فرعی فاقد اهمیت را در جامعه بولد و برجسته کنند تا مردم را به دنبال نخودسیاه بفرستند.

مازندمجلس:حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برجسته کردن مباحث حاشیه‌ای و تبدیل آنها به مسائل اصلی جامعه از سوی رسانه‌های حامی دولت اظهارداشت: در رابطه با موضوعی که درباره برخورد نیروی انتظامی صورت گرفت باید بگویم که کسانی که غیر عالمانه و متأسفانه بدون بررسی موضوع اظهارنظرهایی کرده‌اند و به عرصه‌هایی جسارت و تعرض کرده و هجوم آوردند کار اشتباهی کردند.

وی افزود: ممکن است از این اتفاقات در کشور رخ بدهد. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی وظبقه دارد که با جرائم مشهود برخورد کند و با جرائم غیر مشهود به عنوان ضابط قوه قضاییه و براساس ماموریتی که پیدا می‌کند برخورد لازم را داشته باشد.

ذوالنور ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر واجب است که به صورت لسانی وظیفه همه مردم است و در صورت نیاز به برخورد خارج از بحث لسانی و تذکر شفاهی دستگاه‌های مسئول ورود پیدا می‌کنند که اولین حلقه نیروی انتظامی است.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین تصریح کرد: در قانون مجازات اسلامی برای عدم رعایت پوشش اسلامی مجازاتی مشخص تعیین شده است و حجاب به عنوان یک امر قانونی در کشور اسلامی ما محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر کسانی این حریم را نقض کردند مانند نماز نخواندن و روزه نگرفتن نیست قانون که در این رابطه نمی‌گوید به زور نماز بخوان یا روزه بگیر اما موضوع حجاب برد اجتماعی  دارد لذا دستگاه‌های ذیربط موظفند وظیفه خود را انجام دهند.

«بنده معتقدم اگر ما بی‌حجابی و یا بدحجابی می‌بینیم و نیروی انتظامی برخورد نمی‌کند تریبون‌ها باید مطالبه‌گری کند که چرا با آنها برخورد نمی‌شود لذا نیروی انتظامی وظیفه خود را انجام داده است«

ذوالنور ادامه داد: ممکن است نیروی انتظامی و مأمور آن خطایی کند مانند همه دستگاه‌ها که ممکن است خطاهای انسانی از افراد سر بزند. اگر چنین اتفاقی افتاد نیروی انتظامی ارکان و اجزائی دارد که کاملا همه آنها در این ارکان پیش‌بینی شده است و فرماندهی، بازرسی و حفاظت اطلاعات و بخش نظارتی عقیدتی سیاسی آن وظایف مشخصی دارند و اگر ماموری خطایی کند از کانال‌های متعدد رسیدگی به خطای او ممکن است لذا کسانی که این سر و صدای اجتماعی را ایجاد کردند اشتباه کردند چرا که باید مسیر خود را طی می‌کرد و یقیناً نیروی انتظامی از خطای مأمور خود نمی‌گذرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برخی تنها به دنبال شکستن طاقاری هستند که بهانه‌ای برای حمله و هجوم به نظام و ارکان آن و مسئولان آن را فراهم کنند.

ذوالنور همچنین یادآور شد: کسانی که منتظر بهانه‌های اینگونه هستند قطعاً نیت خیر ندارند بلکه با چند هدف این کار را انجام می‌دهند.

این نماینده مجلس دهم در ادامه سخنان خود تصریح کرد: یکی از اهداف این دسته از افراد این است که نظر مردم را از مشکلات اصلی منصرف کنند یعنی مردم اگر امروز راجع به وعده‌هایی که دولت و آقای رئیس جمهور داد از جمله چرخیدن چرخ صنعت، تکنولوژی و سانتریفیوژها، رفع بیکاری و همچنین فقر و تسریع در مسئله ازدواج و بسیاری از وعده‌هایی که برای جمع کردن رأی مردم داد اما امروز ما می‌بینیم آنچه که 4-5 سال وقت دولت را گرفت موضوع برجام بود که امریکا با یک تیپ پا می‌زند و آن را از بین می‌برد. بنابراین این افراد سعی می‌کنند مسائل غیرعقلی و فرعی و مواردی که اهمیت ندارد را در جامعه بولد و برجسته کنند و مردم را درواقع به دنبال نخودسیاه بفرستند.

وی ادامه داد: هدف اول این افراد انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی کشور و دیگر هدف آنها تضعیف دستگاه‌های ذیربط در نظام است.

ذوالنور دیگر هدف این دسته از افراد را ضدیت و خصومت با آموزه‌های دینی خواند و تصریح کرد: برخی آمدند و اصل امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کردند که البته باید قوانین آن مورد بازنگری قرار گیرد و بحث حجاب را مطرح کردند با این ضرورت دین وارد چالش شدند.

وی در خاتمه گفت: کسانی که نسبیت به آموزه‌های دینی فهم و درک لازم را ندارند و بدون تخصص اظهارنظر می‌کنند و یا اینکه عنادی دارند، امروز منتظر فرصت در این زمینه‌ها هستند که با این حصارهای دینی که در نسل جوان ما موثر است درگیر شوند، همان چیزی که از ابتدای انقلاب تاکنون همه دشمنان ما علیه آن فعال بودند، لذا این موضوع کاملاً جهت‌گیری‌های مغرضانه و سیاسی بود و امیدواریم از این مقوله‌ها در آینده تکرار نشود.


منبع : فارس

برچسب ها : #انتظامی #نیروی #ذوالنور #برخورد #اسلامی #افراد #کسانی #موضوع #ادامه #مجلس #تصریح #همچنین #وظیفه #دستگاه‌های #ارکان #سیاسی #نماینده #امروز #دنبال #مسائل #می‌بینیم #ذیربط #کمیسیون امنیت ملی #آموزه‌های #مأمور #وعده‌هایی #سخنان #دارند #منتظر #ندارند #خطایی #مانند #عنوان #امنیت #سیاست #کمیسیون #مغرضانه #گفت‌وگو #بفرستند #خارجی #برجسته #معروف #لسانی #مشهود #جرائم #جامعه #رابطه #قانون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حامیان دولت با برجسته‌کردن حواشی می‌خواهند مردم را دنبال نخود سیاه بفرستند/عده‌ای معاند مقاصد مغرضانه و سیاسی در پیش گرفته‌اند


X https://sport45.site/