انعقاد قراردادهای موقت در کارگاه‌های کوچک/ وزارت کار به دنبال اصلاح قوانین برای جلوگیری از قراردادهای سفید امضاء

تاریخ انتشار : جمعه 07 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:51

کد مطلب: 235701 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ربیعی:

انعقاد قراردادهای موقت در کارگاه‌های کوچک/ وزارت کار به دنبال اصلاح قوانین برای جلوگیری از قراردادهای سفید امضاء

مازندمجلس: وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بازرسی‌های مداوم از کارگاه‌ها برای جلوگیری از انعقادهای موقت تاکید کرد.

مازندمجلس: به نقل از خانه ملت، علی ربیعی با اشاره به بخشنامه خود مبنی بر اینکه مشاغل مستمر نباید توسط کارفرمایان غیرمستمر شود، گفت: اما به دلیل اینکه میزان عرضه و تقاضای نیروی کار دربازار یکسان نیست، قراردادهای موقت در کارگاه های کوچک بیشتر رخ می دهد.

وی با تاکید براینکه مقابله با قراردادهای موقت و 98 روزه  با یک برنامه جامع امکان پذیر است، افزود: دراین راستا باید بازرسی های کاری از کارگاه ها و محیط های کاری افزایش پیدا کند، ضمن اینکه بخشی از آیین نامه ها در این خصوص باید به نحوی اجرا شود که بتوان از قراردادهای سفید امضاء تا حد ممکن جلوگیری کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال بخشنامه وزارتخانه متبوع خود درخصوص ممنوعیت انعقاد قرارداد کار زیر یک سال با کارگران، تصریح کرد: متاسفانه بخشنامه جلوگیری از تغییر قراردادهای مشاغلی با ماهیت مستمر به غیر مستمر توسط  دیوان عدالت اداری لغو شده است که باید با اصلاح قوانین و تعیین ماهیت مشاغل مستمر و غیرمستمر از برداشت های این چنینی جلوگیری کرد.


منبع : فارس

برچسب ها : #قراردادهای #مستمر #جلوگیری #بخشنامه #اینکه #دیوان #کارگاه #عدالت #اداری #ماهیت #غیرمستمر #انعقاد #امضاء #اصلاح #ربیعی #مشاغل #قوانین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انعقاد قراردادهای موقت در کارگاه‌های کوچک/ وزارت کار به دنبال اصلاح قوانین برای جلوگیری از قراردادهای سفید امضاء


X https://sport45.site/