واردات پوشاک از گمرکات کیلویی انجام نمی‌شود/ کد ره‌گیری مانع عرضه پوشاک قاچاق

تاریخ انتشار : شنبه 08 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:51

کد مطلب: 235725 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت :

واردات پوشاک از گمرکات کیلویی انجام نمی‌شود/ کد ره‌گیری مانع عرضه پوشاک قاچاق

مازندمجلس: مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات پوشاک از گمرک، کیلویی انجام نمی‌شود، گفت: کد شناسه کالا بر روی پوشاک عملیاتی شده است، اما برای جلوگیری از عرضه پوشاک قاچاق باید کد‌ ره‌گیری عملیاتی شود.

مازندمجلس:عباس تابش در مورد نحوه واردات پوشاک و اظهار آن در گمرکات کشور، گفت: در حال حاضر کدشناسه کالا در مورد 12 گروه کالای هدف عملیاتی شده و کد شناسه کالا برای پوشاک هم اجرا شده است.

وی با بیان اینکه واردات پوشاک از گمرکات دیگر به صورت کیلویی انجام نمی‌شود، گفت: نصب کد شناسه بر روی پوشاک وارداتی و تولید داخلی الزامی است.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر الصاق کد شناسه کالا بر روی پوشاک، عملیاتی شده، اما برای مبارزه با واردات پوشاک قاچاق، حتما باید کد ره‌گیری هم عملیاتی شود.

وی گفت: براساس قانون، یک سال پس از انجام کد شناسه باید کد رهگیری کالا هم عملیاتی شود.

تابش با بیان اینکه ارتباط وب‌سرویسی با گمرک هنوز عملیاتی نشده است، اظهار داشت: با برقراری این ارتباط، فساد کمتر می‌شود، زیرا بجای افراد، ارتباطات از طریق سیستمی انجام می‌شود.

وی افزود: کد رهگیری کالا این امکان را فراهم می‌کند، تا مسیر هر کالا از مبدا تا مقصد کاملا مشخص و قابل رهگیری باشد، به عبارتی با راه‌اندازی کد رهگیری امکان گردش کالای قاچاق در سطح عرضه مقدور نخواهد بود.

به گفته تابش ثبت سفارش کلیه 12 گروه کالایی شامل دخانیات، موبایل و تجهیزات سیم کارت خور، پوشاک، لوازم خانگی، داروها و کالاهای سلامت محور، خودرو، قطعات یدکی خودرو، طلا و مسکوکات، محصولات کشاورزی و داروهای دامی، فرآورده‌های نفتی و گاز و پتروشیمی، سرگرمی و اسباب بازی در سامانه جامع تجارت انجام می‌شود و در مورد این 12 گروه کالایی نصب کد شناسه کالا عملیاتی شده است.

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #پوشاک #عملیاتی #شناسه #رهگیری #واردات #گمرکات #قاچاق #بازرگانی #خدمات #افزود #تجارت #ارتباط #امکان #خودرو #کالایی #اینکه #گفت‌وگو #ره‌گیری #نمی‌شود #مدیرکل #اظهار #وزارت #کالای #کیلویی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واردات پوشاک از گمرکات کیلویی انجام نمی‌شود/ کد ره‌گیری مانع عرضه پوشاک قاچاق


X https://sport45.site/