آیت‌الله‌ شاهرودی: همایش امام شافعی با هدف وحدت شیعه و سنی در کردستان برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه 08 اردیبهشت 1397 - ساعت : 17:50

کد مطلب: 235728 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روایت آزادی‌خواه از سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به استان کردستان

آیت‌الله‌ شاهرودی: همایش امام شافعی با هدف وحدت شیعه و سنی در کردستان برگزار می‌شود

مازندمجلس: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد که همایشی با نام امام شافعی توسط استان‌های سنی‌نشین و با هدف وحدت بین شیعه و سنی در سطح کشور، در سال جاری در استان کردستان برگزار می‌شود.

مازندمجلس:حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در پایان سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به استان کردستان با اشاره به جزئیات این سفر اظهارداشت: در جریان این سفر سه روزه اعضای کمیسیون فرهنگی صبح روز پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 97 جلسه‌ای با آیت‌الله شاهرودی و حاج ماموستا رستمی نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری داشتند که در این نشست آیت‌الله شاهرودی اعلام کرد که استان‌های سنی‌نشین بنا دارند تا در سال جاری همایشی را با نام امام شافعی و با هدف ایجاد وحدت بین شیعه و سنی در کشور، در استان برگزار برگزار کنند.

وی افزود: پس از این نشست اعضای کمیسیون نشستی را با نخبگان استان کردستان داشتند که در این نشست چهار ساعته مسائل مختلف از سوی آزادیخواه مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: عمده مسائلی که در این نشست مطرح شد مشکل اشتغال و بحث عقب‌ماندگی استان بود و در حوزه فرهنگی نیز موضوع عقب‌ماندگی در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی توسط نخبگان استان مطرح شد و عنوان کردند که با توجه به عقبه قوی فرهنگی استان در حوزه‌های مختلف همچون موسیقی، شعر، خط و... اما زیرساخت‌های فرهنگی به ویژه مجموعه فرهنگی هنری سنندج نیازمند اعتبارات قوی زیاد است.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: بعدازظهر روز پنج‌شنبه نیز اعضای کمیسیون نشستی را با اعضای شورای فرهنگ عمومی استان داشتند که در این نشست حدود 3.5 ساعت به طول انجامید اعضای شورای فرهنگ عمومی خواستار کار فرهنگی در استان در ارتباط با بحث عفاف و حجاب و همچنین بحث جلوگیری از طلاق شدند.

وی افزود: در این نشست همچنین اعضای شورای فرهنگ عمومی عنوان کردند که سایت‌های خارجی و ضدانقلاب استان کردستان را به طور ویژه مورد هدف قرار داده‌اند و بیش از استان‌های دیگر مورد هجمه قرار دادند و خواستار تقویت بنیه فرهنگی استان در این ارتباط شدند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در روز جمعه 7 اردیبهشت‌ماه 97 اعضای کمیسیون هر یک در یکی از شهرهای استان حاضر شدند و از نزدیک با مردم گفت‌وگو کردند.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: در این روز حجت‌الاسلام احمد سالک سخنران نماز جمعه شهرستان قروه، جمشید جعفرپور سخنران نماز جمعه بیجار بودند و بنده نیز سخنران نماز جمعه سنندج بودم.

وی افزود: در این سفر اعضای کمیسیون مورد استقبال گرم مردم و مسئولین استان قرار گرفتند و مطالبه اصلی مردم از نمایندگان این بود که نمایندگان دروغ نگویند و نماینده مردم باشند و نه نماینده دولت.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: اعضای کمیسیون همچنین امروز نشستی را با ائمه جمعه شیعه و سنی استان کردستان برگزار کردند که در این نشست موضوعات مختلفی مطرح شد و از جمله امام جمعه بانه عنوان کرد که تعطیلی واحدهای تجاری در بانه نگران‌کننده است و باید تدبیری برای این موضوع اندیشیده شود.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: همچنین در این نشست امام جمعه سنندج خواستار از سرگیری حج عمره شد و عنوان کرد که حج عمره باید مجدد راه‌اندازی شود.

وی افزود: موضوع معیشت و اشتغال جوانان و مسائل فرهنگی استان کردستان از جمله مطالبات اصلی ائمه جمعه در این نشست بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: در جریان سفر قریب به اتفاق علما و ائمه جمعه و مسئولین اهل تسنن بر این نکته تأکید داشتند که افتخار ما ولایت فقیه است و جان فدای رهبر معظم انقلاب هستیم، خودمان را یک ایرانی می‌دانیم و عنوان می‌کردند که قوم کرد یک قوم صددرصد ایرانی است و با انقلاب عجین شده؛ افتخار ما شهادت است و استان کردستان بیش از 10 هزار نفر شهید، جانباز و ایثارگر دارد.


منبع : فارس

برچسب ها : #استان #فرهنگی #کمیسیون #اعضای #کردستان #مجلس #عنوان #آزادی‌خواه #افزود #همچنین #سخنگوی #شورای #امام #برگزار #داشتند #فرهنگ #عمومی #نشستی #خواستار #موضوع #سنندج #شاهرودی #نماینده #اظهار #سخنران #خاطرنشان #نمایندگان #مسئولین #ایرانی #انقلاب #افتخار #ارتباط #نخبگان #پایان #جریان #گفت‌وگو #آزادیخواه #شافعی #حجت‌الاسلام #پنج‌شنبه #آیت‌الله #اشتغال #عقب‌ماندگی #مختلف #مسائل #استان‌های #زیرساخت‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آیت‌الله‌ شاهرودی: همایش امام شافعی با هدف وحدت شیعه و سنی در کردستان برگزار می‌شود


X https://sport45.site/