اوحدی: تولید محصولات هنری و سینمایی محور برنامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - ساعت : 01:19

کد مطلب: 235751 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اوحدی: تولید محصولات هنری و سینمایی محور برنامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری

مازندمجلس: رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه رویکرد سازمان فرهنگی - هنری شهرداری در سال ۹۷ مردم‌محور است، تولید محصولات هنری و سینمایی را محور برنامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری معرفی کرد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در یک نشست خبری با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مهمترین جایگاه فرهنگی - هنری کلانشهر تهران است گفت: این جایگاه به دلیل امکانات و ظرفیت‌های بالای سازمان از جمله 400 مرکز فرهنگی، 35 فرهنگسرا، بیش از 600 کتابخانه، و خانه موزه مشاهیر و مفاخر کشور، 120 خانه فرهنگ، 35 سالن سینما و 4 باغ موزه است.

اوحدی با اشاره به اینکه برای انسجام برنامه‌های فرهنگی از تمام ظرفیت‌های فرهنگی در حوزه مسئولیتی بهره جستیم، افزود: در این باره هیئت‌امنایی متشکل از 11 سازمان و نهاد فرهنگی اثرگذار شکل دادیم که از جمله آنها رئیس سازمان صدا و سیما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر آموزش و پرورش، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، فرماندهی نیروی بسیج، سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس شورای شهر و... از اعضای آن هستند. در واقع سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با این هیئت امنای قوی می‌تواند حلقه وصلی با نهادهای فرهنگی کشور ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد سازمان در سال 97 مردم‌محور است، گفت: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم محور برنامه‌ها بیشتر ناظر بر این امر قرار دارد. همچنین از دیگر ماموریت‌های این سازمان ورود به حوزه آموزش است در حال حاضر صدها کلاس آموزشی در سطح فرهنگسراهای استان تهران در حال اجراست و بناست این کلاسها در حوزه‌های مختلف توسعه یابد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از جمله رویکردهای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را برنامه‌های هنری معرفی کرد و افزود: موسسه‌ای به نام تصویر شهر در این حوزه وظیفه تولید محصولات هنری و سینمایی را برعهده دارد. همچنین این سازمان دارای بزرگترین مجموعه تئاتر کشور در پردیس خاوران است که متاسفانه تاکنون بهره‌وری مناسبی صورت نگرفته است و بنا داریم در سال 97 برنامه‌های فاخر در آن به اجرا گذاریم.

اوحدی افزود: یکی از ظرفیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باغ کتاب است و برای این ظرفیت برنامه‌هایی برای سنین مختلف در نظر گرفته شده است. همچنین باغ موزه قصر از دیگر ظرفیت‌های سازمان است که برای مناسبت‌های مختلف برنامه‌های متعددی در این مکان در نظر گرفتیم. یکی از این برنامه‌ها برگزاری خیمه‌گاه انتظار است که امشب در دو وقت قبل از اذان و بعد از اذان مغرب برگزار می‌شود. در این برنامه مراسم گلابگیری خواهیم داشت.

تسنیم

منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #فرهنگی #تهران #شهرداری #اینکه #ظرفیت‌های #اوحدی #برنامه‌های #اسلامی #افزود #همچنین #مختلف #آموزش #داریم #برنامه‌ها #جایگاه #محصولات #تولید #سینمایی #برنامه #اشاره #فرهنگ

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اوحدی: تولید محصولات هنری و سینمایی محور برنامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری


X https://sport45.site/