صبح جمعه با شما» بعد از بیست سال به رادیو ایران برگشت

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - ساعت : 00:35

کد مطلب: 235752 چاپ به اشتراگ گذاشتن

صبح جمعه با شما» بعد از بیست سال به رادیو ایران برگشت

مازندمجلس: معاون صدای جمهوری اسلامی گفت:برنامه ماندگار و خاطره انگیز صبح جمعه با شما پس از دو دهه تعطیلی به جدول پخش رادیو ایران باز می گردد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی گفت:ظرفیت های هم افزای فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیاء برنامه خاطره انگیز صبح جمعه فراهم شود.

وی افزود:در سال های گذشته این برنامه به نوعی با نام های مختلف از جمله قند و نمک ، جمعه ایرانی و رادیو جمعه در جدول پخش شبکه های رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیاء این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می توانند باز هم شنونده برنامه صبح جمعه با شما باشند.

معاون صدای جمهوری اسلامی درباره ویژگی های صبح جمعه با شما" جدید با بیان اینکه این برنامه در فاز اول به مدت 120 دقیقه از ساعت 9 صبح جمعه ها از رادیو ایران پخش خواهد شد، ادامه داد:همکاران تلاش کرده اند که هسته اصلی بازیگران این برنامه قدیمی دور هم جمع شوند و با بهره گیری از ظرفیت بازیگران جوان ، گروه بازیگران تکمیل شود.

شاه آبادی افزود:در حال حاضر هنرمندانی چون علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، اصغر سمسارزاده، صادق عبداالهی، حسین هاشمی، مرتضی تبریزی، فرانک رفیعی و شوکت حجت از جمع قدیمی های صبح جمعه با برنامه همکاری می کنند و در دوره جدید حسین عرفانی، مینو غزنوی، حسین محب اهری ، مهین برزویی و ... به جمع گروه هنرمندان برنامه اضافه می شوند.

وی درباره تغییرات ساختاری برنامه نیز گفت:علاوه بر احیاء شخصیت های قدیمی برنامه مانند آقای دست و دلباز، نازیلا ، همسر ملون و ... تلاش شده است بخش های جدیدی نیز به برنامه اضافه شود. یکی از این بخش ها ، بهره گیری از ظرفیت طنازان در سراسر کشور است از این رو هماهنگی های لازم با معاونت امور استان ها انجام خواهد شد تا بخش های متنوعی با همکاری صدای استان ها به برنامه اضافه شود.

معاون صدای جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه بخش محتوایی دیگری که به برنامه اضافه می شود ، بخش تعاملی است که در قالب یک مسابقه غیرحضوری اجرا می شود، ادامه داد: در این مسابقه، علاقه مندان طنز ، قطعات طنز تولیدی خود را برای برنامه ارسال می کنند که برگزیده این قطعات در برنامه پخش می شود و در یک رقابت جذاب ، برندگان هر فصل با رأی مردمی معرفی می شوند و برندگان به طور حضوری در برنامه ایفای نقش می کنند.

شاه آبادی در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از دو دهه تصمیم به احیاء برنامه صبح جمعه با شما گرفته شده است، گفت:این برنامه ، شناسنامه طنز رادیو به حساب می آید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است بر این اساس ،تصمیم به احیاء این برنامه گرفته شد.

وی افزود: این وظیفه ما است که از تمام ظرفیت های رادیو برای ارائه برنامه های جذاب و مخاطب پسند استفاده کنیم و من از همه افرادی که در گذشته با این برنامه همکاری داشته اند ، دعوت می کنم تا تجربیاتشان را در اختیار برنامه قرار دهند.

برنامه صبح جمعه با شما ، سال 1387 تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه بعدها برنامه جمعه ایرانی را اجرا کردند و عده ای نیز از برنامه های طنز دور شدند.

برنامه جمعه ایرانی از سال 1394 به درخواست تهیه کننده برنامه تعطیل شد و اکنون پس از دو دهه هنرمندان برنامه صبح جمعه با شما دور هم جمع شده اند تا با کارگردانی علیرضا جاویدنیا و تهیه کنندگی ساجد قدوسیان ، این برنامه خاطره انگیز را احیاء کنند.

در این راستا هفته گذشته، مدیر گروه ورزش و تفریحات رادیو ایران با احمد شیشه گران ، بنیان گذار برنامه صبح جمعه با شما دیدار کرد.

پانا
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #برنامه #رادیو #احیاء #پخش #ظرفیت #اضافه #ایرانی #بازیگران #هنرمندان #قدیمی #همکاری #گذشته #افزود #جمهوری #اسلامی #معاون #آبادی #قطعات #مسابقه #تعطیل #تصمیم #مردمی #گرفته #برندگان #استان #اینکه #انگیز #خاطره #معاونت #فراهم #درباره #علیرضا #ادامه #جاویدنیا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : صبح جمعه با شما» بعد از بیست سال به رادیو ایران برگشت


X https://sport45.site/