بخش خصوصی از فایناس 36 میلیارد دلاری در اختیار دولت استفاده نمی‌کند

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - ساعت : 21:00

کد مطلب: 235776 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر امور اقتصاد و دارایی:

بخش خصوصی از فایناس 36 میلیارد دلاری در اختیار دولت استفاده نمی‌کند

مازندمجلس: وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به فایناس 36 میلیارد دلاری در اختیار دولت گفت: بخش خصوصی از این منابع براساس انتظار دولت استفاده نمی‌کند.

مازندمجلس:، «مسعود کرباسیان» امروز در هفتاد و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به آیین‌نامه تبصره 19 قانون بودجه سال 97 گفت: ما مصمم به اجرای طرح‌های نیمه‌تمام هستیم، قرار بود این آیین‌نامه از سوی سازمان برنامه و بودجه تدوین شود اما این آیین‌نامه با نظر بخش خصوصی نهایی می‌شود و سپس به صورت مستقیم به هیات دولت می‌رود. 

وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص تهیه پیش‌نویس تهاتر بخش خصوصی با بانک‌ها گفت: 100 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده و بقیه بخش‌ها که رقیب بخش خصوصی و در کنار بخش خصوصی هستند می‌توانند از این استفاده کنند یعنی استفاده از این منبع یک مسابقه است. 

وی با بیان اینکه این آئین‌نامه تا 10 روز دیگر در دولت نهایی می‌شود، اظهار داشت: در خصوص بازسازی مناطق فرسوده شهری دولت تصمیم خوبی اتخاذ کرده است و رئیس جمهور ابلاغ کرده اند که به استناد قانون می‌توان اراضی مازاد دولت را در اختیار توسعه‌گر قرار داد و در حال حاضر کار در حال انجام است.

کرباسیان با اشاره به خارج کردن خودرو‌های فرسوده از حمل و نقل شهری اظهار داشت: منابع آن از محل ماده 12 و صرفه جویی سوخت است و در حال حاضر قابلیت استفاده دارد. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به امنیت سرمایه‌گذاری گفت: حضور نمایندگان قوه قضائیه به این امر کمک کند و مواردی را دولت تهیه کرده و قطعاً اتاق بازرگانی در این خصوص نظراتی دارد و باید با تجمیع آرا این موضوع را نهایی کنیم.

وی با بیان اینکه 36 میلیارد دلار منابع خط اعتبار خارجی در اختیار داریم گفت: تاکید رئیس جمهور مبنی بر استفاده بخش خصوصی از این منابع است اما به اندازه برآورد از این منابع استفاده نمی‌شود. 

کرباسیان با اشاره به اجرای اصل 44 گفت: عمدتا این اصل به واگذاری محدود شده است و به سایر شقوق آن پرداخته نشده و حتی مجلس وقتی از ما توضیحی می‌خواهد به واگذاری‌ها اکتفا می‌کند. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه روند ارز خوب است ، گفت: همه از جمله مجلس در این خصوص اتفاق نظر دارند اما می‌توان گزارش آن را در ماه بعد در اینجا ارائه کرد.

 


منبع : فارس

برچسب ها : #خصوصی #استفاده #دارایی #اشاره #منابع #آیین‌نامه #اینکه #نهایی #کرباسیان #اختیار #میلیارد #جمهور #می‌توان #مجلس #دلار #اقتصادی #فرسوده #قانون #بازرگانی #گزارش #اقتصاد #بودجه #اجرای #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بخش خصوصی از فایناس 36 میلیارد دلاری در اختیار دولت استفاده نمی‌کند


X https://sport45.site/