کتاب‌هایی که سه روز اول نمایشگاه از مصلی جمع شد

تاریخ انتشار : جمعه 14 اردیبهشت 1397 - ساعت : 21:53

کد مطلب: 235829 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کتاب‌هایی که سه روز اول نمایشگاه از مصلی جمع شد

مازندمجلس: رئیس کارگروه نظارت محتوایی ناشران خارجی درباره آثار جمع آوری شده از بخش لاتین و عربی نمایشگاه توضیحاتی داد.

مازندمجلس: درباره جمع آوری برخی کتب مغایر با ضوابط نمایشگاهی اظهار داشت: براساس مسئولیت واگذار شده کلیه آثار در این بخش به لحاظ محتوایی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اگر اثارشری برخلاف هنجارها باشد از نمایشگاه جمع آوری شود.

وی گفت: نظارتها قبل انجام شد و حین نمایشگاه در حال انجام است و در این میان آثاری که با ضوابط همخوانی نداشت مورد تذکر و در نهایت جمع آوری شد.

فریدونی خاطرنشان کرد: برخی کتاب‌هایی که در بخش بین الملل عرضه شده بود و یا نقشه ها و حتی پژوهش ها و یا تصاویر روی جلد کتابها اگر مغایر ضوابط بود جمع شد البته تعداد این موارد اندک است.

وی در پاسخ به اینکه مصداق ها چه بود افزود: برخی مسایل که مربوط به حاکمیت ملی ایران یا درج جعل نام خلیج فارس و تصاویر جعلی و یا آثار تفرقه انگیز بود جمع آوری شد البته در برخی آثار هنری هم مواردی مشاهده شد که بلافاصله با آن برخورد شده و کتاب جمع آوری شد.

فریدونی گفت: موارد ناقض نمایشگاه یا از سوی ناشران بلافاصله جمع شد و یا با تذکر داده شده موارد بلافاصله بررسی شد.

وی در پاسخ به اینکه جعل نام خلیج فارس تنها در بخش عربی مشاهده شده؟ افزود: برخی آثار در این محور کتابهای عربی و برخی به زبان لاتین بودند که از سطح نمایشگاه کنار گذاشته شدند.

وی در پایان گفت: تخلفات در برخی کتابها، نقشه ها، پژوهش ها و جلد آثار، کتاب‌های علمی، تبلیغی و آثار ژورنالی بود که بسرعت با همکاری ناشران جمع شد.

منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #نمایشگاه #موارد #ضوابط #ناشران #فریدونی #بلافاصله #مشاهده #اینکه #افزود #البته #پژوهش #مغایر #محتوایی #بررسی #کتاب‌هایی #تصاویر #کتابها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کتاب‌هایی که سه روز اول نمایشگاه از مصلی جمع شد


X https://sport45.site/