تجمع و اعتراض شدید نمایندگان در هیأت‌رئیسه بر سر طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی

تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:53

کد مطلب: 235854 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک حاشیه از پارلمان/

تجمع و اعتراض شدید نمایندگان در هیأت‌رئیسه بر سر طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی

مازندمجلس: جمعی از نمایندگان مجلس امروز پس از رد طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی با تجمع در هیأت رئیسه نسبت به رد آن و خلاف برنامه نبودن آن اعتراض کردند.

مازندمجلس:، طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز یکشنبه (16 اردیبهشت ماه 97) در جلسه علنی پارلمان بررسی شد.

نمایندگان در نهایت با 139 رأی مخالف نسبت به طرح مذکور مخالفت کردند و در ادامه علی لاریجانی گفت: این طرح مغایر با برنامه ششم توسعه است.

البته لاریجانی قبل از رأی گیری هم ذکر کرده بود که از آنجایی که این طرح بار مالی دارد و خلاف برنامه محسوب می‌شود باید دو سوم رأی بیاورد.

نمایندگان و موافقان طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی که به حدود 60 نماینده می‌رسید در جایگاه هیأت رئیسه تجمع کرده و با فریادهایی نسبت به اظهارات لاریجانی مبنی بر خلاف برنامه بودن این طرح و همچنین رد آن اعتراض کردند.

لاریجانی پس از اعتراضات نمایندگان اظهارداشت: این طرح مجدد در هیأت رئیسه بررسی می‌شود.

وی همچنین خطاب به مفتح و در پی اعتراض وی گفت: شما نمی‌توانید این طرح را اصلاح کنید چرا که یک ماده واحده بیشتر ندارد لذا کاری نمی‌توان کرد. تشخیص اینکه این طرح خلاف برنامه هست یا خیر، با بنده است.

براساس این گزارش، پروانه سلحشوری نماینده تهران نیز در حالی که با اعتراض و فریاد نزد لاریجانی رفت اعتراض‌های خود را مرتب تکرار می‌کرد که لاریجانی خطاب به وی گفت: خانم سلحشوری! بنده عرض کردم اگر این طرح خلاف برنامه نبود مجدد بررسی می‌شود، ما در هیأت رئیسه این موضوع را مجدد بررسی می‌کنیم و در صورت لزوم مجدد طرح می‌شود.


منبع : فارس

برچسب ها : #لاریجانی #برنامه #بررسی #نمایندگان #اعتراض #رئیسه #فرهنگی #وزارت #تشکیل #میراث #نماینده #همچنین #سلحشوری #صنایع #گزارش #پارلمان #گردشگری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تجمع و اعتراض شدید نمایندگان در هیأت‌رئیسه بر سر طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی


X https://sport45.site/