ادیانی: دولت مکلف به کوچک‌سازی بدنه خود شده است/لاریجانی: چابک بودن در مورد تبدیل سازمان به وزارتخانه نیست

تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:14

کد مطلب: 235864 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نشست علنی امروز مجلس مطرح شد

ادیانی: دولت مکلف به کوچک‌سازی بدنه خود شده است/لاریجانی: چابک بودن در مورد تبدیل سازمان به وزارتخانه نیست

مازندمجلس: نماینده مردم قائم شهر در مجلس گفت: دولت مکلف شده است 15 درصد حجم خود را کاهش دهد و به عبارتی کوچک سازی صورت بگیرد.

مازندمجلس:، سید علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه (16 اردیبهشت ماه 97) در مخالفت با طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهار داشت: تشکیل وزارتخانه جدید بار مالی داشته و شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد.

وی افزود: در چارچوب برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، دولت مکلف شده است 15 درصد حجم خود را کاهش دهد و به عبارتی کوچک سازی صورت بگیرد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس همچنین با اشاره به اینکه طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی مغایر با اصل 110 قانون اساسی است، تصریح کرد: میراث فرهنگی امری حاکمیتی است، بنابراین با اعمال طرح مذکور در آینده شاهد اعمال سلیقه‌های شخصی و فردی خواهیم بود.

براساس این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به اظهارات ادیانی، گفت: مجلس به اخطار یادشده رأی نداد، از این رو سیاست های کلی روشن است.

وی افزود: چابک بودن در مورد تبدیل سازمان به وزارتخانه نیست.


منبع : فارس

برچسب ها : #مجلس #فرهنگی #وزارتخانه #میراث #ادیانی #تشکیل #اعمال #افزود #شورای #تبدیل #لاریجانی #گزارش #نماینده #امروز #وزارت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ادیانی: دولت مکلف به کوچک‌سازی بدنه خود شده است/لاریجانی: چابک بودن در مورد تبدیل سازمان به وزارتخانه نیست


X https://sport45.site/