مصوبه کمیسیون قضایی مجلس برای استفاده محیط‌بانان از اسلحه

تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 17:00

کد مطلب: 235887 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ملکشاهی به فارس خبر داد

مصوبه کمیسیون قضایی مجلس برای استفاده محیط‌بانان از اسلحه

مازندمجلس: رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون قضایی، محیط‌بانان و جنگلبانان نیز می‌توانند همانند مأموران نیروی انتظامی از اسلحه استفاده کنند.

مازندمجلس:اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در این نشست متن اصلاح‌شده لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو (کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی‌ ادامه داد: در بررسی این متن اصلاحی بنا شد ابتدا هماهنگی‌های لازم با شورای نگهبان انجام شود که آیا این متن اصلاحی نیاز به تصویب مجدد در کمیسیون دارد و یا اینکه تنها ایرادات شورای نگهبان باید اصلاح شود؟، اخذ و بعد تصمیم‌گیری در خصوص آن انجام شود.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: همچنین در کمیسیون امروز لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگلبانان مورد بحث قرار گرفت و کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید و جزئیات لایحه برای بررسی دقیق‌تر به کارگروه ارجاع شد.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: در این لایحه آمده است که محیط‌بانان می‌توانند همانند نیروی انتظامی از اسلحه استفاده کنند و حمایت‌هایی که از مأموران انتظامی در استفاده از سلاح به عمل می‌آید، در مورد محیط‌بانان نیز اجرایی خواهد شد.


منبع : فارس

برچسب ها : #کمیسیون #لایحه #محیط‌بانان #ملکشاهی #شورای #بررسی #استفاده #قضایی #تصویب #شورای نگهبان #نگهبان #انتظامی #امروز #اسلحه #اسلامی #کنوانسیون #اصلاحی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مصوبه کمیسیون قضایی مجلس برای استفاده محیط‌بانان از اسلحه


X https://sport45.site/