امسال هیچ فیلمی رکورد فروش را نمی‌شکند

تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت : 01:50

کد مطلب: 235895 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیش بینی یک تهیه‌کننده و مجری طرح ؛

امسال هیچ فیلمی رکورد فروش را نمی‌شکند

مازندمجلس: سعید خانی معتقد است؛ امسال شاهد یک بی‌برنامه‌گی و سردرگمی در اکران فیلم‌ها هستیم که این اتفاق به فیلم‌های مستقل آسیب می‌رساند.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ؛ سعید خانی (تهیه‌کننده و مجری طرح فیلم‌هایی همچون لونه زنبور، من و بی‌خود و بی‌جهت) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به وضعیت بد اکران فیلم‌ها در سال جاری گفت: وقتی ۷ فیلم فقط در ۶ هفته اکران می‌شود؛ هیچ فیلمی این فرصت را پیدا نمی‌کند که به فروش خوبی دست پیدا کند و سقف فروش یک فیلم ۱۵ میلیارد تومان می‌شود و ما دیگر شاهد رکوردزنی فیلم‌ها در اکران نخواهیم بود.

خانی افزود: شورای صنفی نمایش می‌توانست برای اکران اول نوروز تعداد فیلم‌های کمتری را اکران کند و در اکران دوم تعداد فیلم‌ها افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: اکران فیلم‌ها به شکل حاضر بیشترین ضربه را به سینمای مستقل و بخش خصوصی می‌زند زیرا حیات سینمای مستقل مستقیم به اکران بستگی دارد.

تهیه‌کننده فیلم من افزود: از سوی دیگر تعداد تولید فیلم‌ها در سینمای ایران زیاد است و اگر شورای صنفی نمایش تعداد کمتری فیلم اکران کند؛ مانند سال گذشته ما شاهد انباشت فیلم‌ها در پشت در اکران در نیمه دوم سال خواهیم بود.

وی ادامه داد: سامان دادن به اکران فیلم‌ها و عبور از این مشکل تنها دو راهکار دارد: اول آنکه نباید هر فیلمی ساخته می‌شود، حتما اکران شود بلکه باید فضا‌ها و فرصت‌های دیگر نمایشی همچون شبکه نمایش خانگی و وی او دی را تقویت کرد زیرا این روشی است که در همه دنیا استفاده می‌شود.

خانی افزود: راه‌اندازی چند پردیس سینمایی در تهران همچون باغ کتاب، پلاتنیوم شهرک غرب، تیراژه و ارگ این تصور غلط را بوجود آورده است که امکان اکران برای همه فیلم‌ها فراهم است درحالیکه ما باید به‌جای تمرکزگرایی کامل اکران در تهران به سمت تکثرگرایی در اکران حرکت کنیم.

تهیه‌کننده لونه زنبور ادامه داد: اگر امسال ما با یک سیاستگذاری درست به سمت تکثرگرایی در حوزه اکران حرکت کنیم و به اکران فیلم‌ها در شهرستان‌ها مانند تهران توجه کنیم، شاهد رشد ۱۵ الی ۲۰ درصدی فروش فیلم‌ها در فروردین بودیم

وی ادامه داد: ما امروز دچار یک سردرگمی در اکران هستیم زیرا سینماهای تهران ظرفیت اکران ۷ فیلم به شکل همزمان را ندارند.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #اکران #فیلم‌ها #تعداد #ادامه #تهران #تهیه‌کننده #نمایش #سینمای #افزود #فیلمی #همچون #تکثرگرایی #مانند #مستقل #شورای #امسال #زنبور #کمتری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : امسال هیچ فیلمی رکورد فروش را نمی‌شکند


X https://sport45.site/