ششمین روز نمایشگاه کتاب هم ورق خورد

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 00:16

کد مطلب: 235916 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ششمین روز نمایشگاه کتاب هم ورق خورد

مازندمجلس: ششمین روز سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم در مصلا میزبان علاقه‌مندان کتاب بود. در این روز چند مسئول و چهره سیاسی نیز از نمایشگاه دیدن کردند.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، ششمین روز از نمایشگاه کتاب تهران در حالی به پایان رسید که اردوهای دانش‌آموزان همچنان ادامه داشت و نمایشگاه کتاب میزبان سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیداحمد خاتمی، امام‌جمعه موقت تهران، شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس‌جمهور در حقوق شهروندی، محمد سلطانی‌فر، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیدرضا صالحی امیری بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه کتاب درباره خرید کتاب‌های خارجی با نرخ رسمی ارز، مکان برگزاری نمایشگاه، واسپاری امور به صنف و این‌که نمایشگاه کتاب تحت تملک وزارت ارشاد و صنف است، حرف زد. سیدعباس صالحی درباره کتاب‌هایی که مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارند اما به ناشران آن‌ها گفته شده است که این کتاب‌ها را در نمایشگاه نفروشند، اظهار کرد: فضای نمایشگاه کتاب در مالکیت وزارت ارشاد و اصحاب صنف است. قبل از این شاهد سرک‌کشیدن‌ کسانی که خارج از این مجموعه بودند، بودیم اما این موضوع به طور کامل حل شده است و مجموعه‌های بیرونی در امور نمایشگاه دخالت نمی‌کنند و دیگر شاهد سرک‌کشیدن‌ها در محیط نمایشگاه نیستیم.

همچنین یحیی دهقانی، معاون امور اجرایی نمایشگاه کتاب، از وصول ۸۶ پرونده به هیات رسیدگی به تخلفات ناشران در نمایشگاه خبر داد و گفت: در حال رسیدگی به آن‌ها هستیم و رای قطعی درباره آن‌ها صادر نشده، اما برخی غرفه‌ها برای یک روز بسته شده‌اند و برخی تا پایان نمایشگاه کتاب و تعدادی هم علاوه بر بسته شدن از نمایشگاه‌های استانی محروم شده‌اند.

یکی از حاشیه‌های روز ششم نمایشگاه کتاب باز هم صف بستن برای امضا گرفتن بود؛ رستاک حلاج، ترانه‌سرا و خواننده، میهمان یکی از ناشران بود که صف طولانی برای گرفتن امضا از او در حیاط مصلا بسته شده بود.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #نمایشگاه #ارشاد #فرهنگ #اسلامی #ناشران #آن‌ها #وزارت #درباره #صالحی #رسیدگی #گرفتن #شده‌اند #پایان #معاون #سیدعباس #تهران #ششمین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ششمین روز نمایشگاه کتاب هم ورق خورد


X https://sport45.site/