لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مورد تائید رئیس قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی است

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:09

کد مطلب: 235934 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امیری در صحن علنی مجلس:

لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مورد تائید رئیس قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی است

مازندمجلس: معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مورد تائید رئیس قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی است.

مازندمجلس:، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی سخنانی به عنوان نماینده دولت درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم اظهار داشت: مجلس در سال 94 قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را به تصویب رساند و شورای نگهبان را مورد تأئید قرار داد و برای اجرا به دولت ابلاغ شد اما مجریان از همان تاریخ تصویب قانون مذکور که 2 سال می‌گذرد، در عمل ایراداتی را مشاهده کردند که به نظر می‌رسید این قانون نیازمند اصلاح و تکمیل است به همین دلیل لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در جهت اصلاح و تقویت قانون مصوب سال 94 تقدیم مجلس شده است.

وی افزود: ضرورت مشخص شدن دایره جرائم تروریستی و بین‌المللی یکی از این مصادیق برای اصلاح قانون مذکور است، همچنین لزوم تفکیک سازمان‌های تروریستی از جنبش‌های آزادی‌بخش از دیگر مصادیق اصلاح این قانون است که باید لایحه ارائه می‌شد.

امیری تصریح کرد: در بخش‌هایی نیز قانون قبلی اصلاحات جزئی نیاز داشت که مورد مناقشه نیست و مورد تائید است. 

امیری ادامه داد: موضوع مهم تفکیک سازمان‌های آزادی‌بخش از سازمان‌های تروریستی است و باید بگویم رویکرد لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم تقویت نهادهای داخلی است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پایان تصریح کرد: تتشخیص مصادیق تروریست بر عهده شورای عالی امنیت ملی است البته نظر رئیس قوه قضاییه نیز درباره این لایحه اخذ شده و رئیس قوه اظهار نظر کردند و جلسات مفصلی نیز برگزار شده و آنچه امروز به عنوان لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، مورد تائید رئیس قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی است.


منبع : فارس

برچسب ها : #قانون #اصلاح #لایحه #ارز #تروریسم #شورای #تأمین #مبارزه #امیری #مصادیق #سازمان‌های #قضاییه #تائید #تروریستی #امنیت #پارلمانی #تفکیک #تصریح #تقدیم #آزادی‌بخش #امروز #عنوان #رئیس‌جمهور #معاون #درباره #اظهار #مذکور #تصویب #تقویت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مورد تائید رئیس قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی است


X https://sport45.site/