حل مسائل بانکی بین ایران و کرواسی طبق مقررات اتحادیه اروپا

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:00

کد مطلب: 235944 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر اقتصاد کرواسی در تهران عنوان کرد

حل مسائل بانکی بین ایران و کرواسی طبق مقررات اتحادیه اروپا

مازندمجلس: معاون نخست‌وزیر و وزیر اقتصاد کرواسی با بیان اینکه حجم تجارت بین دو کشور ایران و کرواسی رضایت‌بخش نیست، گفت: بانک مرکزی کرواسی از بانک‌های تجاری خواسته که مسائل و مشکلات حقوقی را طبق مقررات اتحادیه اروپا حل کند.

مازندمجلس:،‌ خانم مارتینا دالیچ امروز در همایش تجاری ایران و کرواسی که در اتاق بازرگانی ایران در تهران برگزار شد، گفت: هدف سفر من و هیأت تجاری همراه به ایران تقویت مناسبات تجاری در چهارچوب روابط خوب سیاسی است. 

معاون نخست‌وزیر و وزیر اقتصاد کرواسی با بیان اینکه حجم تبادلات بین دو کشور هنوز در سطح رضایت‌بخشی نیست، گفت: این رقم کمتر از 60 میلیون دلار بوده و برای افزایش آن لازم است تا بین دو کشور تلاش صورت گیرد و همچنین مسئولان بخش خصوصی با ابتکارات خود از فرصت‌های تجاری که بین دو کشور وجود دارند، استفاده کنند. 

دالیچ به حوزه‌های همکاری بین دو کشور اشاره کرد و گفت: نفت و گاز، انرژی، کشتی‌سازی، ماشین آلات، صنعت داروسازی، مواد غذایی و گردشگری از جمله زمینه‌های همکاری، اقتصادی بین دو کشور است. 

وی گفت: نه تنها در دوره گذشته بلکه در دو سال گذشته تماس‌هایی بین کمپانی‌های دو کشور انجام شده و خوشحالم که برخی از این پروژه‌ها به مرحله اجرا درآمده و برخی نیز به اجرا نزدیک است. 

وی اظهار داشت: معتقدم این جلسه و جلساتی که در دو روز گذشته با بخش‌های مختلف داشته‌ایم، می‌تواند باعث ارتقاء هر چه بیشتر توافقات تجاری خوب بین دو کشور شود و حتی معتقدم که می‌توان مسائل و مشکلات نقل و انتقال پول بین دو کشور را با تحمل و شکیبایی حل کرد. 

معاون نخست‌وزیر و وزیر اقتصاد کرواسی گفت:‌بانک مرکزی کرواسی از بانک‌های تجاری خواسته که طبق مقررات اتحادیه اروپا مسائل و مشکلات حقوقی را حل کنند. 

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #کرواسی #تجاری #گذشته #مسائل #اقتصاد #نخست‌وزیر #معتقدم #مشکلات #معاون #همکاری #بازرگانی #تهران #مقررات #اتحادیه #اروپا #دالیچ

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حل مسائل بانکی بین ایران و کرواسی طبق مقررات اتحادیه اروپا


X https://sport45.site/