بهرامی: سالانه بیش از ۱۵۰۰ پرونده به شعب دیوان عدالت اداری ارجاع می‌شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 17:00

کد مطلب: 235960 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روایت ملکشاهی از نشست اعضای کمیسیون قضایی با رئیس دیوان عدالت اداری

بهرامی: سالانه بیش از ۱۵۰۰ پرونده به شعب دیوان عدالت اداری ارجاع می‌شود

مازندمجلس: رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: رئیس دیوان عدالت اداری عنوان کرد که دیوان عدالت اداری حدود ۵۰ شعبه دارد که سالانه حدود ۱۵۰۰ پرونده به شعب این دیوان ارجاع می‌شود.

مازندمجلس:اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون قضایی در محل ساختمان دیوان عدالت اداری و با رئیس و قضات و اعضای هیأت عمومی این دیوان برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری گزارشی را از عملکرد این دیوان به اعضای کمیسیون ارائه کرد و در این گزارش عنوان کرد که دیوان عدالت اداری حدود 50 شعبه دارد که سالانه به هریک از شبعه‌های این دیوان بیش از 1500 پرونده ارجاع می‌شود.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: بهرامی همچنین گفت که چنانچه 2 یا چند شعبه از شعب دیوان عدالت اداری در مورد یک موضوع آرای مختلفی را صادر کنند،‌این موضوع در هیأت عمومی دیوان مطرح و برای آن یک رأی واحد صادر می‌شود که به آن رأی، رأی وحدت‌ رویه می‌گویند که برای همگان لازم‌الاتباع است.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین بنده به عنوان رئیس کمیسیون قضایی مطالبی را مطرح کردم که از آن جمله می‌توان به لزوم اصلاح قانون دیوان عدالت اداری اشاره کرد و همچنین یکی از دلایل حجم عظیم پرونده‌های ارجاعی به دیوان عدالت اداری را به‌روز نبودن قانون این دیوان اعلام کردم.

وی در پایان گفت: بنده آمادگی کمیسیون را برای اصلاح قانون در قالب لایحه یا طرح اعلام کردم که کمیسیون حاضر است هرگونه همکاری را با دیوان عدالت اداری در این باره داشته باشد.


منبع : فارس

برچسب ها : #دیوان #عدالت #اداری #کمیسیون #قضایی #ملکشاهی #قانون #همچنین #بهرامی #اعضای #موضوع #اعلام #عنوان #اصلاح #پرونده #سالانه #ارجاع #اشاره #امروز #عمومی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهرامی: سالانه بیش از ۱۵۰۰ پرونده به شعب دیوان عدالت اداری ارجاع می‌شود


X https://sport45.site/