ادوات و تجهیزات به دست آمده از پولشویی توقیف می‌شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 235988 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طبق مصوبه مجلس

ادوات و تجهیزات به دست آمده از پولشویی توقیف می‌شود

مازندمجلس: بر اساس مصوبه امروز مجلس، ادوات و تجهیزات به دست آمده از پولشویی توقیف می‌شود.

مازندمجلس:، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه (19 اردیبهشت ماه97) پارلمان در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با تصویب ماده 3 این لایحه با 130 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.

براساس ماده 3 عواید حاصل از جرم به معنای هر نوع مال یا امتیازی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از ارتکاب جرائم، اعم از جرائم منشأ و پولشویی، به دست آمده باشد.

همچنین در تبصره 1 آمده است: جرم منشأ موضوع این ماده اعم است از اینکه در داخل یا در خارج از کشور واقع شده باشد مشروط بر اینکه جرم واقع شده در خارج از کشور ایران نیز مطابق قانون جرم باشد.

به موجب تبصره 2 این ماده کلیه آلات و ادواتی که در فرآیند جرم پولشویی وسیله ارتکاب جرم بوده یا در اثر جرم تحصیل شده یا حین ارتکاب، استعمال و یا برای استعمال اختصاص یافته و در هر مرحله از مراحل تعقیب و رسیدگی به دست آید در صورت احراز اطلاع مالک از قصد مجرمانه بودن مرتکب توقیف می شود. این ابزار و اموال از لحاظ شیوه نگهداری و سایر امور تابع مقررات ماده (147) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 4/12/1392 خواهد بود.


منبع : فارس

برچسب ها : #پولشویی #قانون #ارتکاب #اینکه #استعمال #تبصره #جرائم #توقیف #لایحه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ادوات و تجهیزات به دست آمده از پولشویی توقیف می‌شود


X https://sport45.site/