طرح 2 فوریتی نمایندگان برای «الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل» پس از خروج آمریکا از برجام

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:41

کد مطلب: 235990 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی فارس/

طرح 2 فوریتی نمایندگان برای «الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل» پس از خروج آمریکا از برجام

مازندمجلس: رئیس کمیته ای هسته ای مجلس از تهیه و تدوین طرح دوفوریتی با عنوان الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل پس از خروج آمریکا از برجام خبر داد.

مازندمجلس:، طرح 2 فوریتی نمایندگان برای الزام دولت به اجرای قانون متقابل و متناسب پس از خروج آمریکا از برجام تهیه و تدوین شد.

در همین زمینه، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم و رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ، از تهیه و تدوین طرح دوفوریتی با عنوان الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل پس از خروج آمریکا از برجام خبر داد.

وی با اعلام اینکه این طرح دو فوریتی دارای سه بخش است خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس با گرایشات مختلف سیاسی این طرح دوفوریتی را امضا کرده‌اند.

نماینده مردم قم در بیان جزئیات طرح مذکور  اظهار داشت: این طرح دولت را موظف می‌کند که تضمین‌های لازم را از اروپایی‌ها و 1+5 بجز آمریکا اتخاذ کنند که البته این تضمین‌ها باید کامل، جامع و متقن باشد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ادامه داد: در تبصره این طرح تاکید شده که مذاکرات با اروپایی‌ها نباید بیش از ماه به طول بینجامد.

ذوالنوری در بیان دومین بخش از طرح یاد شده اظهار داشت: اگر اروپایی‌ها تضمین ندادند و یا اگر تضمین دادن و آن را نقض کردند، دولت می‌تواند چرخه کامل سوخت را شروع کند. یعنی ما دولت را موظف کردیم که غنی‌سازی اورانیوم را به ظرفیتی بیش از 190 هزار سوخت افزایش دهد.

«در این طرح دولت را موظف کردیم که به هر میزان از غنی‌سازی نیاز داریم مساله را دنبال و اقدامات لازم را انجام دهد.

ذوالنور همچنین اعلام کرد: دئر طرح دوفوریتی نمایندگان پیش‌بینی شده در صورت اینکه اروپایی‌ها تضمین‌های لازم را ندادند دولت جمهوری اسلامی ایران باید اقداماتی را انجام دهد.


منبع : فارس

برچسب ها : #اروپایی‌ها #آمریکا #نمایندگان #الزام #فوریتی #متقابل #دوفوریتی #برجام #قانون #متناسب #اجرای #تضمین‌های #تضمین #غنی‌سازی #کردیم #ندادند #اظهار #نماینده #تدوین #اقدام #ذوالنوری #کمیته #اعلام #هسته‌ای #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح 2 فوریتی نمایندگان برای «الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل» پس از خروج آمریکا از برجام


X https://sport45.site/