تقابل کاندیدای احتمالی شرق مازندران با جریان احمدی نژاد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:11

کد مطلب: 236016 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی مازندمجلس

تقابل کاندیدای احتمالی شرق مازندران با جریان احمدی نژاد

اختصاصی مازندمجلس: تیرماه 91 بود که گواهی صریح ترین اظهار نظر خود راجع به جریان احمدی‌نژاد را علنی کرد او گفت: «پس از رو شدن نقشه‌های وابستگان جریان انجمن حجتیه که مدعی بودند باید ظلم و ستم و فساد در جهان بیشتر شود و ما باید این زمینه را فراهم نماییم گروهی نیز در زمان فعلی پا را از این فراتر گذاشتند و گفتند دوران ظهور صغری فرا رسیده و ما دیگر نیاز به واسطه نداریم و باید ولایت فقیه محو شود.»

اختصاصی مازندمجلس: نام حجت الاسلام عبدالعلی گواهی روحانی سرشناس شرق مازندران بود که مسئولیت‌های کشوری نیز داشته است. در آستانه انتخابات مجلس در ادوار گذشته بیشتر به گوش رسیده است. فردی که در چندین دوره اخیر انتخابات مجلس به عنوان یکی از گزینه‌های بالقوه جریان اصولگرایی مطرح می‌باشد. شاید جدی‌ترین طرح نام وی برای حضور در انتخابات به انتخابات مجلس دهم بازگردد؛ اگرچه گواهی تا مدتی فعالیت‌های میدانی و بازدید با چهره‌های شاخص منطقه نیز داشته است اما در نهایت با اجماع جریان اصولگرایی بر سر «احمدعلی مقیمی» نام سایر چهره‌ها به حاشیه رفت تا در نهایت «علی محمد شاعری» به کرسی نمایندگی مجلس دست‌باید.

پیش از این اما نام عبدالعلی گواهی زمانی در تیتر رسانه‌های گروهی قرار گرفت که نسبت به جریان انحرافی اعلام موضع شفاف نمود.

تیرماه 91 بود که گواهی صریح ترین اظهار نظر خود راجع به جریان احمدی‌نژاد را علنی کرد او گفت: «پس از رو شدن نقشه‌های وابستگان جریان انجمن حجتیه که مدعی بودند باید ظلم و ستم و فساد در جهان بیشتر شود و ما باید این زمینه را فراهم نماییم گروهی نیز در زمان فعلی پا را از این فراتر گذاشتند و گفتند دوران ظهور صغری فرا رسیده و ما دیگر نیاز به واسطه نداریم و باید ولایت فقیه محو شود.»

گواهی ادامه داد: «متأسفانه بعضی از افراد این جریان در بدنه دولت نفوذ پیدا کردند و گاهی در مجالس رسمی صندلی خالی برای نشستن امام زمان(عج) در کنار خود قرار می‌دادند و یا در نماز جماعت در صف جلو جایی برای حضور آقا در نظر می‌گرفتند و بازاز این فراتر رفتند و فیلمی با عنوان "به سوی ظهور" ساختند و خود را یاران واقعی امام زمان(عج) معرفی کردند و آن را در بین مردم پخش کردند که باز چیزی به جز رسوایی عایدشان نشد و لذا اکنون در انزوای کامل به سر می‌برند و در حقیقت سرنوشت کسانی که بخواهند با ولایت دشمنی نمایند همین است.»

پرده سوم مطرح شدن نام عبدالعلی گواهی اما زمانی بود که احمدی‌نژاد و یاران نزدیکش بست‌نشینی در آستان امامزاده صالح تهران را اجرا نمودند اگرچه چند برنامه آنان از سوی تولیت آستان تحمل شد اما در نهایت بار دیگر عبدالعلی گواهی اقدام به موضع گیری شفاف نمود تولیت آستان امامزاده صالح در تجریش با اشاره به بست‌نشینی هواداران احمدی‌نژاد و حضور او در این امامزاده هشدار داد که دیگر این کار را تحمل نمی‌کنند و از امروز به بعد، اینطور افراد را راه نمی‌دهند تا به گفته این فرد، امنیت و آرامش زائران تأمین شود.

عبدالعلی گواهی در سخنانی که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده است بدون اشاره مستقیم به نام «احمدی‌نژاد»، افزود: کسی که هشت سال مسئول بوده باید پاسخگو باشد. اینکه بیاید چنین رفتاری را انجام دهد نامطلوب است. از هرکسی این حرکت پذیرفته نیست.

حضور احمدي‌نژاد در امامزاده صالح مورد انتقاد جدي حجت الاسلام عبدالعلي گواهي، توليت آستان اين امامزاده قرار گرفت. او در واكنش به اخلالگري هواداران احمدي نژاد گفت: «من امروز مسئول هستم، بنا نيست وقتي فردا كسي آمد و مسئول اينجا شد، من بيايم اينجا بست‌نشيني كنم، بگويم اين آقا دارد خراب مي‌كند. ...كسي كه هشت سال مسئول بوده بايد پاسخگو باشد. اينكه بيايد چنين رفتاري انجام دهد نامطلوب است.»

حجت‌الاسلام عبدالعلي گواهي با اشاره به بست‌نشيني و ايجاد اخلال توسط هواداران احمدي‌نژاد گفته است: «تا امروز تحمل كرده‌ايم ولي از اين به بعد تحمل نخواهيم كرد و اين‌طور افراد را راه نمي‌دهيم تا امنيت و آرامش زائران تامين شود.» این موضع گیری تولیت آستان امام زاده صالح سبب شد تا در نهایت 29 فروردین سال جاری دفتر احمدی‌نژاد با صدور بیانیه‌ای از برگزار نشدن مراسم بست‌نشینی در امام زاده صالح خبر دهد در آن بیانیه آمده است: «نظر به تهدیدهای صورت گرفته و نگرانی از هتک حرمت امامزاده صالح، اعلام می‌داریم که از این پس برای حفظ حرمت امامزاده صالح، مراسم بست نشینی، تظلم خواهی و دعا در این مکان شریف برگزار نخواهد شد. مایل نیستیم کسانی را که با تهدید و ارعاب، اقدام به بستن اماکن متبرکه به روی مردم مومن کرده‌اند، به صاحب حرم واگذار نماییم ، اما از خداوند متعال برای خودمان و آنها طلب هدایت می‌کنیم.»

حال باید دید عبدالعلی گواهی با تجربه سال‌ها مسئولیت‌های خطیر از یک سو و نیز خط‌کشی شفاف با جریان انحرافی و رئیس دولت‌های نهم و دهم از سویی دیگر و همچنین حرکت در مدار جریان اصولگرایی تا چه میزان شانس آن را خواهد داشت تا اصولگرایان منطقه از کاندیداتوری احتمالی وی در انتخابات مجلس یازدهم حمایت کرده و وی را در لیست انتخاباتی خود قرار دهند.


برچسب ها : #احمدی نژاد #بسیج #سپاه #حجت الاسلام گواهی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تقابل کاندیدای احتمالی شرق مازندران با جریان احمدی نژاد


X https://sport45.site/