سهم گردشگری در آلایندگی هوا

تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 - ساعت : 17:53

کد مطلب: 236025 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سهم گردشگری در آلایندگی هوا

مازندمجلس: یافته‌های محققان نشان می‌دهد، حدود ۱۰ درصد از کل گازهای گلخانه‌های جهان در جریان گردشگری تولید می‌شود.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، صنعت گردشگری به سرعت در حال رشد است، زیرا تجارت بین‌الملل و مسافرت از هر زمان دیگری در دسترس قرار گرفته، با این حال برای نخستین‌بار است که جمعی از محققان تاثیرات زیست‌محیطی صنعت گردشگری در جهان را با توجه به پرواز، اقامت و هزینه تولید سوغاتی محاسبه کرده‌اند.

به باور آن‌ها، حمل‌ونقل هوایی و افزایش تقاضا برای مسافرت‌های لوکس عاملی برای افزایش آلودگی بوده که همچنان در حال رشد است.

همچنین نتایج این مطالعه که ایندیپندنت آن را نشر داده، نشان می‌دهد؛ گردشگری یک منبع عمده انتشار گازهای گلخانه‌ای است که چهار برابر بیشتر از آن چیزی است که قبلا تصور می‌شد.

این مطالعه که توسط گروهی تحقیقاتی در دانشگاه سیدنی انجام شده و نتایج آن در مجله Nature Climate Change منتشر شده، برای نخستین‌بار است که اثر جهانی کربن گردشگری و سفر را به طور کامل با توجه به تمام جنبه‌های زنجیره گردشگری محاسبه کرده است. در این بررسی مشخص شده است؛ حدود ۱۰ درصد از کل گازهای گلخانه‌های جهان در جریان گردشگری تولید می‌شود.

صنعت گردشگری جهانی به طور کلی در حدود ۶ درصد رشد داشته و عامل پیشرفت تجارت بین‌المللی بوده است. در سال ۲۰۱۳، مسافرت بین‌المللی ۲۳ درصد از کل کربن ناشی از گردشگری را تولید کرد.

پروفسور مانفرد لنزن، پژوهشگر ارشد دانشگاه سیدنی در این رابطه گفته: مسافران می‌توانند اقداماتی انجام دهند تا سفر آن‌ها پاک‌تر باشد و زمین کمتر آسیب ببیند.

یک توصیه کلیدی در این بررسی برای کاهش کربن، پرواز کمتر و هزینه بیشتر است.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #گردشگری #تولید #بیشتر #گازهای #دانشگاه #سیدنی #بین‌المللی #بررسی #جهانی #مطالعه #افزایش #نخستین‌بار #مسافرت #تجارت #پرواز #هزینه #آن‌ها #محاسبه #نتایج

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سهم گردشگری در آلایندگی هوا


X https://sport45.site/