تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:44

کد مطلب: 236046 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حاجی‌بابایی :

نباید در برجام به اروپا دل خوش کرد/ تأکید بر لزوم برخورد مقتدرانه با اروپا و آمریکا

مازندمجلس: رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه نباید به اروپا دل خوش کرد،‌ گفت: باید در مقابل آمریکا و اروپا از موضع برتر و حق به جانب برخورد کرد چرا که علاوه بر آمریکا که از برجام خارج شد اروپا هم تا کنون امتحان خوبی پس نداده و در آینده نیز بعید به نظر می‌آید که راه درستی را در پیش گیرد.

مازندمجلس:حمیدرضا  حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، با اشاره به خروج آمریکا از برجام،‌گفت: خروج آمریکا از برجام علیرغم همه کینه‌توزی‌های ترامپ و اقداماتی که وی علیه کشور ما کرد موجب وحد در کشور ما شد. امروز دیگر بحث اینکه مذاکره با آمریکا خوب است یا بد است در کشور ما مطرح نیست.

وی ادامه داد: اگر چه پیش از این ملت ما به بدعهدی آمریکا اذعان داشتند و نسبت به آن مطلع بودند اما امروز می‌بینیم که در میان مسئولین و سیاسیون نیز این یکپارچگی و وحدت در خصوص بدعهدی آمریکا وجود دارد و  موجب وحدت و اجماع در کشور شده است و این وحدت و یکپارچگی را می‌توان یک دستاور مهم دانست و اگر نقدی هم وجود دارد نباید این اتفاق تحت‌الشعاع قرار گیرد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولی مجلس اظهار داشت: بزرگ‌ترین سرمایه ما در مقابل طراحی‌های آمریکا و متحدانش از جمله رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه و اروپا وحدتی است که به هر دلیلی امروز در کشور به وجود آمده و ما باید قدر این سرمایه را بدانیم و ما باید با تکیه بر این وحدت و همچنین منابع داخلی مشکلات‌مان را حل کنیم و هر چه مشکلات و توطئه‌های دشمن زیاد باشد در وجود این اتحاد این توطئه‌ها بی‌نتیجه باقی می‌ماند.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: ما باید با قدرت تمام و حق به جانب و از یک موضع برتر با آمریکا و اروپا حرف بزنیم چرا که آمریکا که موضع خودش را در قبال برجام مشخص کرد و اروپا هم تا به امروز امتحان خوبی پس نداده است و اینکه در آینده اروپا مسیر درستی را در قبال برجام و ایران در پیش گیرد بعید به نظر می‌رسد که این امر محقق شود. پس بنابر این نباید به اروپا دل خوش کرد و در عین حال نباید کارهای نسنجیده نیز انجام داد. 

وی افزود: ما باید بگونه‌ای در ادامه راه حرکت کنیم که خسارت‌های سنگینی که از برجام به ما تحمیل شد، به عنوان یک عبرت در پیش‌روی خود داشته باشیم و این تهدید را به یک فرصت و انرژی مثبت تبدیل کنیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر لزوم استفاده از توان داخلی،‌ اظهار داشت: ما در کشور سرمایه‌های زیادی برای حل مشکلات داریم و می‌توانیم مشکلات‌مان را از این طریق مرتفع کنیم که شرط این امر تقویت و رونق سرمایه اجتماعی است.

حاجی‌بابایی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما نیاز به عدالت دارند و ما برای به دست آوردن سرمایه اجتماعی نیاز به عدالت اجتماعی داریم که این موضوع از طریق ایجاد اشتغال،‌بهبود وضعیت معیشت، رفع موانع اقتصادی و تولید، اصلاح قانون مالیات، اصلاح نظام بانکی، اصلاح قانون تجارت،‌جلوگیری از قاچاق کالا، افزایش توان صادرات غیرنفتی، کاهش واردات به ویژه در مورد کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، محقق می‌شود.


منبع : فارس

برچسب ها : #آمریکا #اروپا #برجام #امروز #سرمایه #حاجی‌بابایی #نباید #اجتماعی #اصلاح #مجلس #خاطرنشان #مشکلات #قانون #داریم #عدالت #مشکلات‌مان #تولید #نمایندگان #اینکه #تأکید #گفت‌وگو #ادامه #بدعهدی #اظهار #فراکسیون #یکپارچگی #داخلی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نباید در برجام به اروپا دل خوش کرد/ تأکید بر لزوم برخورد مقتدرانه با اروپا و آمریکا


X https://sport45.site/