تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:48

کد مطلب: 236047 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رحیمی :

بی‌اعتباری و روسیاهی آمریکا بیشتر برای جهانیان اثبات شد/ افکار عمومی و شرکای آمریکا با یک تردید بزرگ مواجه شده‌اند

مازندمجلس: عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه با خروج امریکا از برجام، بی‌اعتباری و روسیاهی این کشور بیشتر برای جهانیان اثبات شد، گفت: هم افکار عمومی دنیا و هم شرکای آمریکا با یک تردید بزرگ مواجه شدند که آمریکا به هیچ وجه نه در حوزه سیاسی و نه حوزه حقوقی قابل اعتماد نیست.

مازندمجلس:علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نقض عهد آمریکا در موضوع برجام اظهار داشت: اتفاقی که افتاده است اکنون دو وضعیت را ایجاد می‌کند.

وی افزود: در وهله اول زمانی که آمریکا از 1+5 قاعدتاً خارج می‌شود، ‌ائتلافشان به عنوان طرف توافقنامه به لحاظ حقوقی مخدوش است و باید اروپایی‌ها، چین و روسیه نسبت به این وضعیت تعیین تکلیف کنند.

رحیمی همچنین عنوان کرد: از طرفی هم هر تصمیمی که جمهوری اسلامی بخواهد بگیرد قاعدتاً در شورای عالی نظارت بر برجام تصمیم‌گیری شود.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین یادآور شد: ایده‌های مختلفی اکنون در حال مطرح‌شدن است که قبلاً هم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است، اما تصمیم نهایی بر اساس قانون اقدام متقابل و متناسب به عهده شورای عالی نظارت بر برجام است.

رحیمی ادامه داد: طی این توافقنامه چه بخواهند غنی‌سازی را مشخص و چه وضعیت پولی و بانکی و فروش نفت ما را مشخص کنند، در حوزه‌های مختلفی که مرتبط با مسائل هسته‌ای و موضوع برجام است قاعدتاً در شورای عالی نظارت بر برجام تعیین تکلیف می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت نقض عهد آمریکا و خروج آن از برجام خاطرنشان کرد: بی‌اعتباری و روسیاهی آمریکا در پی خروج ترامپ از برجام بیشتر برای جهانیان اثبات شد، به ویژه در حوزه‌های سیاسی و حقوقی، هم افکار عمومی دنیا و هم شرکای خود آمریکا با یک تردید بزرگ مواجه شدند که آمریکا به هیچ وجه نه در حوزه سیاسی و نه حوزه حقوقی قابل اعتماد نیست که پیمان‌های چند جانبه را به راحتی رها و نقض می‌کند و از آن خارج می‌شود، از جمله پیمان پاریس و برجام که توافقنامه‌ای چندجانبه بود.


منبع : فارس

برچسب ها : #برجام #آمریکا #شورای #رحیمی #مجلس #وضعیت #قاعدتاً #حقوقی #نظارت #اسلامی #تعیین #تکلیف #روسیاهی #توافقنامه #عنوان #همچنین #بی‌اعتباری #گفت‌وگو #سیاسی #حوزه‌های #مختلفی #بیشتر #می‌کند #تهران #فراکسیون #نماینده #مواجه #تردید #عمومی #افکار #جهانیان #اکنون #اثبات #موضوع #شرکای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بی‌اعتباری و روسیاهی آمریکا بیشتر برای جهانیان اثبات شد/ افکار عمومی و شرکای آمریکا با یک تردید بزرگ مواجه شده‌اند


X https://sport45.site/