تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:56

کد مطلب: 236051 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوبخت :

ترامپ آبروی خود را برد/در صورتی که غرب هم به توافقات خود عمل نکند آنچه به صلاح مملکت است بازمی‌گردیم

مازندمجلس: عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: در صورتی که طرف مقابل هم نخواهد به توافقات خود عمل کند ما هم به آنچه که به خیر و صلاح مملکت است بازمی‌گردیم.

مازندمجلس:علی نوبخت حقیقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس ، با محکومیت خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: اول اینکه باید بگوییم ترامپ آبروی خود را با این کار برده است.

وی افزود: کشوری که داعیه‌دار تمدن جهانی است و می‌گوید اگر بخواهید دموکراسی را یاد بگیرید و می‌خواهید از اجرای قانون چیزی بفهمید آن را باید از من یاد بگیرید، به نظر من برای بسیاری از نخبگان آمریکا سرافکندگی ایجاد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: ترامپ یک قانون بین‌المللی را زیر پا گذاشته است پایبندی به این تعهد پایبندی به اخلاق و دموکراسی است، ترامپ اینها را زیر پا گذاشته است. 

نوبخت با بیان اینکه آمریکا با خروجش از برجام باخت بسیار بزرگی داشته است، گفت: روانشناسان و جامعه‌شناسان آمریکا باید به این موضوع بپردازند، تا کی می‌خواهند با ترامپ ادامه دهند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: ما چندی پیش در برنامه‌ای که برای حفظ محیط زیست در پاریس پخش شد دیدیم که چه سیاستی در پیش گرفته‌اند که مقامات جهانی و آنهایی که به فکر بهداشت هستند یعنی سازمان جهانی بهداشت و نهادهایی که درباره محیط زیست حرف می‌زنند لازم بود بسیار تندتر با آن برخورد می‌کردند تا بفهمد دنیا حساب و کتاب دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: در آن بخش انفعالی عمل کردند و ترامپ به خود اجازه داد که کار دوم هم که همان خروج برجام بود در چنین قرارداد بین‌المللی چنین کاری را انجام دهد.

نوبخت همچنین یادآور شد: ما کاری به بقیه کشورها نداریم اما خودمان یک کشور باثبات هستیم که مقید به اخلاق و رعایت قانونیم. ما دیدیم که نخست‌وزیر اسرائیل تنها از ترامپ حمایت کرد در نتیجه معلوم است که وقتی آمریکا و اسرائیل می‌افتند چه خواهد شد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی معتقد است اکنون یک آزمون جهانی برای سه کشور اروپایی، روسیه و چین به وجود آمده است که اینها باید استقلال خود و پایبندی به قانون را نشان دهند چرا که رهبران اینها مانند ترامپ مشکلات عدم تعادل ندارند و امیدواریم که بتوانند در اینجا نشان دهند که به تعهدات پایبند هستند یا خیر. 

وی عنوان کرد: ما باید برای قسمت آخر این قصه هم خود را ‌آماده کنیم هر چند که خود را آماده کرده‌ایم و ما قبلاً این گزینه را هم دیده‌ایم که در صورتی که طرف مقابل هم نخواهند به توافقات خود عمل کنند ما هم به آنچه که به خیر و صلاح مملکت است بازمی‌گردیم و تاکنون هم خدا و ارواح شهیدان ناظر بر اعمال ما بوده است و دعای رهبری و خانواده معظم شهدا دنبال ما بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: در این رابطه با هدایت رهبر معظم انقلاب، کیاست رئیس جمهور و تیم وزارت خارجه و همچنین هوشیاری که مجلس نسبت به مسائل دارد این نکته را می‌رساند که خطاب به ترامپ بگوییم ما را چه باک از این چیزها.

نوبخت ادامه داد: چند ساعت بعد از اقدام ترامپ، رئیس پیشین CIA مطالبی را نوشت که طی آن عنوان شد ترامپ با این دیوانگی خود امنیت آمریکا را به خطر انداخته است. جالب است فردی که خود می‌فهمد امنیت چیست و بیاید و چنین جمله‌ای بگوید نشان می‌دهد که ترامپ تنها به خود لطمه می‌زند که تعادل روانی لازم را هم ندارد و بیانگر این روایت است که یکی کار را خراب می‌کند و سنگی را در چاه می‌اندازد و بقیه باید بروند آن را در بیاورند.

وی در خاتمه گفت: در هر صورت هر کشوری ممکن است با ترامپ مماشات کند اما دیدیم که روش‌های ایران روش به موقع بوده است و ما قطعاً «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» را اجرا می‌کنیم.


منبع : فارس

برچسب ها : #ترامپ #آمریکا #مجلس #نوبخت #جهانی #ادامه #برجام #دیدیم #قانون #اینها #فراکسیون #نماینده #عنوان #پایبندی #امنیت #محیط زیست #اخلاق #اسرائیل #همچنین #بهداشت #بسیار #تعادل #دموکراسی #توافقات #مملکت #صورتی #آبروی #گفت‌وگو #بازمی‌گردیم #تهران #بگیرید #بین‌المللی #کشوری #بگوییم #اینکه #گذاشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترامپ آبروی خود را برد/در صورتی که غرب هم به توافقات خود عمل نکند آنچه به صلاح مملکت است بازمی‌گردیم


X https://sport45.site/