تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:58

کد مطلب: 236052 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علیرضا‌بیگی :

مذاکره دولت با اروپا درباره باقی ماندن آنان در برجام مغایر قانون است/ طبق قانون باید به شرایط پیش از برجام برگردیم

مازندمجلس: نماینده تبریز در مجلس با بیان اینکه مذاکره دولت با اروپا در خصوص باقی ماندن آنان در برجام مغایر قوانین مصوب شورایعالی امنیت ملی و مجلس است، گفت: طبق قانون باید به شرایط پیش از برجام برگردیم.

مازندمجلس:احمد علیرضا‌بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی و نقض عهد برجامی آمریکا، اظهار داشت: مبنای عملکرد دولت و سایر مسئولان در قبال خروج آمریکا از برجام باید بر اساس قوانین و سیاست گذاری‌هایی باشد که پیش از این وضع شده‌اند.

وی افزود: هم در توافق برجام و هم در مصوبه مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده بود که اگر 1+5 در برجام نقض عهد کند، چگونه عمل کنیم و شرایطی در این زمینه تعیین شده‌ است.

نماینده تبریز در مجلس تصریح کرد: شورایعالی امنیت ملی نیز مصوبه صریحی در این زمینه دارد که پیش‌بینی کرده اگر 1+5 در اجرای برجام نقض عهد کند، چه اقداماتی باید انجام دهیم.

وی تأکید کرد: مذاکره مسئولان دولتی یا رئیس‌جمهور با اروپا در خصوص باقی ماندن آنان در برجام خلاف مصوبات شورایعالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی است؛ قانون مجلس و مصوبه شورایعالی امنیت ملی تکلیف را در این زمینه مشخص کرده است که در صورت خروج طرفین از برجام باید به شرایط پیش از برجام برگردیم و قانون نیز تنها مقوله‌ای است که همه ما روی اجرای آن اشتراک نظر داریم.

علیرضا‌بیگی در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است هر کسی بر اساس تفکر خودش نظری بدهد، اما آنچه باید ملاک باشد، قانون مجلس و مصوبه شورایعالی امنیت ملی باید باشد، این قوانین باید اجرایی شوند و هر گونه اقدام خارج از این چارچوب خلاف قانون است.


منبع : فارس

برچسب ها : #برجام #قانون #مجلس #شورایعالی #امنیت #مصوبه #اسلامی #زمینه #علیرضا‌بیگی #شورای #اروپا #ماندن #مذاکره #اجرای #گفت‌وگو #پیش‌بینی #شرایط #برگردیم #نماینده #مسئولان #آمریکا #قوانین #تبریز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مذاکره دولت با اروپا درباره باقی ماندن آنان در برجام مغایر قانون است/ طبق قانون باید به شرایط پیش از برجام برگردیم


X https://sport45.site/