تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:53

کد مطلب: 236057 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سلیمی :

اروپایی‌ها به دنبال فرصت‌سوزی هستند/ وجهه دروغین آمریکا با خروجش از برجام برای همگان بر ملا شد

مازندمجلس: نماینده سمیرم در مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها به دنبال فرصت‌سوزی هستند تا ما را بین زمین و هوا نگه دارند، گفت: وجهه دروغین آمریکا با خروج این کشور از برجام برای همگان بر ملا شد.

مازندمجلس:اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی و نقض عهد برجامی آمریکا، اظهار داشت: علیرغم فراز و نشیب‌های زیادی که در زمان امضای برجام داشتیم و زمان زیادی را هم برای مذاکره با 1+5 گذاشتیم و حتی سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای دیگر دنیا نیز برجام را به عنوان توافقی بین‌المللی پذیرفتند، اما آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل نکردند.

وی افزود: با وجود ایراداتی که جمهوری اسلامی ایران به متن برجام داشت اما از آنجایی توافقی بین‌المللی بود و ما هم متعهد به اجرای آن بودم، طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان ملل، به تعهداتمان در برجام عمل کردیم، اما طرف مقابل تاکنون به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرده و کارشکنی کرده است.

سلیمی یادآور شد: بسیاری از افراد در داخل کشور انتظار داشتند ما باید با آمریکا مذاکره کنیم و آمریکا را قابل اعتماد می‌دانستند اما در برجام برای همگان و دنیا مشخص شد که آمریکا به هیچ عنوان حتی برای تعهداتی که خودش هم امضا کرده، ارزشی قائل نیست، باید مراقب باشیم فریب آمریکا را نخوریم، چرا که آمریکا به هیچ چیزی جز سلطه بر کشورهای دیگر راضی نیست و فشار می‌آورد تا ایران را هم زیر سلطه خودش ببرد.

وی تأکید کرد: آنان به دنبال مسائل دفاعی و موشکی ما هستند، می‌خواهد هم‌پیمانان ما در منطقه مثل حزب‌الله، عراق، یمن و سوریه را سرکوب کنند؛ اگر گامی عقب بنشینیم آنان صدها متر پیش می‌آیند.

این عضو کمیسیون امروز شوراهای مجلس با بیان اینکه وجهه دروغین آمریکا با خروج این کشور از برجام برای همه افکار عمومی جهان بر ملا شد، گفت: اروپا هم با توجه به مراودات مالی که با آمریکا دارد، به آمریکا وابسته هستند، به نظر می‌رسد آنان می‌خواهند فرصت‌سوزی کنند و ما را بین زمین و هوا نگه دارند تا نتوانیم اقدامی انجام دهیم، فکر نمی‌کنم اروپایی‌ها به تعهداتشان در برجام عمل کنند، چون اروپا تا الان هم به تعهداتش در برجام عمل نکرده است.


منبع : فارس

برچسب ها : #آمریکا #برجام #بین‌المللی #سلیمی #اروپایی‌ها #تعهداتشان #توافقی #تعهداتش #عنوان #ایران #اروپا #نکرده #مجلس #زیادی #فرصت‌سوزی #دنبال #گفت‌وگو #دروغین #همگان #مذاکره #اسلامی #شورای #کشورهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اروپایی‌ها به دنبال فرصت‌سوزی هستند/ وجهه دروغین آمریکا با خروجش از برجام برای همگان بر ملا شد


X https://sport45.site/