آب شرب مازندرانی‌ها آلوده به شیرابه‌ خطرناک زباله/طرح سوال از وزیر کشور در مورد ساماندهی پسماند در مازندران

تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:25

کد مطلب: 236070 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نانواکناری هشدار داد:

آب شرب مازندرانی‌ها آلوده به شیرابه‌ خطرناک زباله/طرح سوال از وزیر کشور در مورد ساماندهی پسماند در مازندران

مازندمجلس: عضو مجمع نمایندگان استان مازندران از ورود شیرابه های خطرناک به آب شرب استان مازندران خبر داد.

مازندمجلس: ولی الله نانواکناری درخصوص مشکلات پسماند در استان های شمالی کشور، گفت: پسماند به بحران طاقت فرسایی در استان مازندران تبدیل شده است، به این معنی که درحال حاضر دپوی پسماند در تمامی نقاط این استان درجنگل و ساحل مازندران وجود داشته و نشت شیرابه ها به عنوان سمی خطرناک شاید روزانه بیش از چند هزار لیتر وارد رودخانه ها می شود.

نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه پسماند به عنوان سفیرمرگ برای مازندران شناخته شده است، افزود: این مسئله با همه مسئولان درمیان گذاشته شده و سوالی نیز  از وزیر کشور دراین خصوص مطرح شده است، البته در دوره مدیریت قبلی سازمان محیط زیست و این دوره نیز بحث هایی درباره حل مشکل پسماند صورت گرفته است؛ ضمن اینکه با مسئولان استانی از جمله استاندار نیز گفت وگو شده است.

وی با بیان اینکه نمی توان حل مشکلات پسماند را به امروز و فردا موکول کرد، تصریح کرد: متاسفانه این مشکل سبب انقراض آبزیان دردریای مازندران و رودخانه ها شده است، همچنین گونه های درختی به وسیله این پسماندها از میان رفته و منقرض شده اند؛ درحال حاضر برخی از گونه های درختی درجنگل های مازندران وجود نداشته و از بین رفته اند.

نانواکناری با تاکید براینکه شیرابه ها و سموم درآب شرب این منطقه نیز وجود دارد، گفت: درخصوص فاضلاب ها نیز باید تاکید کرد که درسراسر استان مازندران با کمترین شرایط  تصفیه شده و آب سطحی مازندران بالا بوده و در مناطقی مانند بابلسر و فریدونکار ساحل دریا دچار مشکلات بسیاری هستند، متاسفانه به دلیل افزایش جمعیت استان دربرخی شرایط  آمار تولید پسماند افزایش پیدا می کند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران، با اشاره به اینکه تمامی پسماندهای حوزه شهری درجنگل و ساحل مازندران دپو می شود، افزود: شرایط فعلی زیست محیطی دراستان مازندران خطرناک بوده و باید تدبیری برای آن درنظرگرفته شود.


برچسب ها : #نانواکناری #مجلس شورای اسلامی #شمال کشور #آب شرب #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آب شرب مازندرانی‌ها آلوده به شیرابه‌ خطرناک زباله/طرح سوال از وزیر کشور در مورد ساماندهی پسماند در مازندران


X https://sport45.site/