بسته حمایتی جدید از اصحاب رسانه حاوی چیست؟

تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 02:06

کد مطلب: 236087 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر ارشاد تشریح کرد

بسته حمایتی جدید از اصحاب رسانه حاوی چیست؟

مازندمجلس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین بسته حمایتی جدید حمایت از اصحاب رسانه خبر داد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، سید عباس صالحی امروز (۲۵ اردیبهشت) در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه، با بیان اینکه خلاقیت فرهنگی و هنری هنرمندان استان‌های مختلف کشور رشد چشمگیری داشته، گفت: در حال حاضر بخش عظیمی از بار فرهنگ و هنر کشور بر دوش هنرمندان استان‌هاست و استان‌ها باید بیش از دوره‌های گذشته در حوزه فرهنگ و هنر مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: در همین راستا در سفرهایی که به استان‌های مختلف کشور داریم، تفاهم‌نامه‌هایی در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی هنری و همچنین حمایت از برنامه‌های فرهنگی هنری با استان‌ها منعقد می‌شود که روز گذشته تفاهم‌نامه‌ای با حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار با استان کرمانشاه منعقد کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: البته با این اعتبارات تمام مشکلات حوزه فرهنگ و هنر استانها مرتفع نمی شود و امیدواریم مکمل های دیگری نیز برای کمک به حوزه فرهنگ و هنر مورد استفاده قرار گیرد.

صالحی با اشاره به کمبود اعتبارات فرهنگی در کشور، گفت: تنها چند درصد اعتبارات کشور صرف امور فرهنگی می‌شود و در این بین سهم کمی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می رسد. نمی‌خواهم روضه فرهنگی بخوانم، اما در این شرایط باید استفاده حداکثری از منابع ببریم.

وی با بیان اینکه نگاه ما نباید رویاپردازانه باشد، گفت: دوره آرمان گرایی و رویاپردازی تمام شده، امروز باید آجر آجر روی هم بگذاریم تا شاید بتوانیم زیرسقفی قرار بگیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت های قابل توجهی در حوزه صنایع فرهنگی کشور داریم، گفت: اگر بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم، باید مسیر حمایت از صنایع فرهنگی را دنبال کنیم.

صالحی افزود: استانداران باید در حوزه اقتصاد فرهنگ فعال شوند و از ظرفیت‌های فرهنگی هنری استفاده کنند.

وی به موضوع بیمه فعلان فرهنگی و هنری نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه مسیر جدیدی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: اعتبارات ما در زمینه بیمه فعالان فرهنگی محدود است، با این وجود سال گذشته توانستیم ۱۰ هزار نفر فعال فرهنگی جدید را بیمه کنیم و از ۱۹ هزار نفر سال ۹۵ به حدود ۳۰ هزار نفر برسانیم.

صالحی در ادامه از تدوین بسته حمایتی جدید حمایت از اصحاب رسانه خبر داد و افزود: معاونت مطبوعاتی جدید در حال تدوین این بسته است و در این راستا تمام روش‌های حمایتی گذشته لحاظ شده و موارد مثبت آن احصاء می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیمه خبرنگاران، حمایت از رسانه‌ها و رفع مشکلات کمبود کاغذ را از جمله موارد مدنظر دربسته حمایتی جدید عنوان کرد.

صالحی همچنین با بیان اینکه باید از مخدوش شدن و مبتذل شدن موسیقی ایرانی محافظت کنیم، گفت: در این راه باید از ظرفیت انجمن های موسیقی بیشتر استفاده کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه کرمانشاه از ظرفیت‌های ملی موسیقی کشور است، گفت: تقویت موسیقی بومی و محلی این استان در دستور کار قرار دارد.

صالحی در بخش دیگری از سخنانش به مفاد تفاهم نامه منعقده با استانداری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه چهار محور دارد که یکی یکی از آنها ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و هنری است و بر این اساس هفت مجتمع فرهنگی هنری در شهرهای استان احداث می شود. احداث تالار مرکزی شهر، مرمت مجتمع های فرهنگی و هنری و کتابخانه های مناطق زلزله زده و نیز نوسازی فضاهای فرهنگی نیز در این تفاهم نامه دیده شده است.

وی تقویت برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، تقویت انجمن‌های فرهنگی هنری استان و حمایت از مولفان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را از دیگر بخش های این تفاهم نامه عنوان کرد.

ایسنا
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #فرهنگی #فرهنگ #صالحی #اینکه #ارشاد #حمایت #افزود #اسلامی #موسیقی #استفاده #اعتبارات #گذشته #استان #کرمانشاه #اصحاب #حمایتی #رسانه #تقویت #تفاهم #اشاره #همچنین #تدوین #موارد #زمینه #ظرفیت‌های #عنوان #استان‌های #احداث #مجتمع #مختلف #دنبال #راستا #اقتصاد #دیگری #مشکلات #امروز #هنرمندان #داریم #استان‌ها #صنایع #ظرفیت #کمبود #منعقد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بسته حمایتی جدید از اصحاب رسانه حاوی چیست؟


X https://sport45.site/