برای بعضی از دوستان انتخابات تمام نشده است

تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 14:33

کد مطلب: 236136 چاپ به اشتراگ گذاشتن

برای بعضی از دوستان انتخابات تمام نشده است

مازندمجلس: سخگوی دولت خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشور نیاز به آرامش دارد بی جهت اوضاع را تشویش نکنیم.

مازندمجلس: محمد باقر نوبخت در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: سخنان وزیر امور خارجه آمریکا را شنیدید. البته موضع رسمی ایران توسط ریاست محترم رئیس‌جمهور اعلام شد و همکاران وزارت خارجه هم آن را اعلام خواهند کرد.

وی ادامه داد: سوال این جاست. زمانی که ۴۰ سال پیش انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد آیا آمریکای‌ها موافق بودند؟ یا این که هلیکوپترهای آمریکای‌ها در طبس به هم خوردند و نظامیان آمریکا زنده زنده ذغال شدند آیا اراده آن‌ها بود که به هم بخورند؟ یا در دهه شصت که رئیس‌جمهور و نخست وزیر را ترور کردند برای تقویت نظام بود؟ و یا زمانی که صدام به ایران حمله کرد چه کردند؟

سخنگوی دولت ادامه داد: زمانی که تحریم‌ها را آغاز کردند و پرونده ایران را به شورای امنیت دادند بحث سر یک یا دو سانتریفیوژ بود؟

وی تاکید کرد: سوال این جاست آیا با این همه تلاش آمریکا جمهوری اسلامی ایران ضعیف‌تر شد؟ اقتصاد ما ضعیف‌تر شد؟ پیشنهاد می‌کنم گزارش صندوق بین‌المللی پول را بخوانید که اعلام کرده است جمهوری اسلامی ایران در جایگاه هجدهم جهان قرار دارد .

نوبخت گفت: آزموده را آزمودن خطاست، امروز دست مخملی را درآوردن و دست چدنی را به سمت مردم دراز کردند. در کنار این‌ها رژیم صهیونیستی و منافقان هستند.

وی یادآور شد: منافقان در کنار صدام می‌گفتند که هفته دیگر ما تهران هستیم، واقعا آقای بلتون فکر می‌کند قبل از ۴۰ سالگی انقلاب در کنار منافقان به تهران می‌آید؟ اجاره‌نشین‌های کاخ سفید نمی‌دانند با انتخابات بعدی جایی ندارند؟ تاریخ همه چیز نشان خواهد داد .

سخنگوی دولت با اشاره به بازار ارز گفت: آمریکایی‌ها نوسانات بازار ارز را پیروزی خود می‌دانند. تاکید می‌کنم نباید ارز بیشتر ۴ هزار دویست تومان عرضه شود غیر از این باشد خلاف است.

وی ادامه داد: صد هراز و ۱۹۸ هزار قلم کالا به ارزش ۱۴ میلیارد و ۳۳۴ میلیون دلار ثبت سفارش شده است.

نوبخت در خصوص تخصیص ارز در این محل‌ها گفت: ۲ هزار و سیصد و هشتاد و نه قلم کالای اساسی به ارزش یک میلیارد و ۹۶ میلیون دلار، ۱۷ هزار و ۲۰۰ قلم کالای مصرفی به ارزش یک میلیارد و ۵۱۸ میلیون دلار، ۵۹ هزار و ۴۲۳ هزار قلم کالای واسطه‌ای به ارزش ۸ میلیارد و ۵۱۲ میلیون دلار و ۱۵ هزار و ۵۰۸ قلم کالای سرمایه‌ای به ارزش ۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون دلار با ارز ۴ هزار و دویست تومانی و ۳هزار ۸۰۰ تومانی ثبت سفارش شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت‌های زورگو چشم طمع به دنبال کشور ما دارند، عنوان کرد: نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم. ممکن است در یک کوچه و پس کوچه‌ای یک قیمتی اعلام شود این ارزش پول ملی ما نیست و کسبه محترم ما نباید این را مبنا قرار دهند.

وی با اشاره به تراز تجاری گفت: از اول فرودین ۹۷ تا ۲۹ اردیبهشت واردات و صادرات غیرنفتی و چمدانی بدین شرح است که واردات ما ۶ میلیارد و ۹۱۸ میلیون دلار و صادرات ما ۷ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار بوده است که یک و نیم درصد رشد داشته است.

نوبخت تاکید کرد: صادرات نفتی ما به شکل قابل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده که این صادرات  نسبت به سال گذشته ۹۹ درصد افزایش داشته است .

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشور نیاز به آرامش دارد بی‌جهت اوضاع را تشویش نکنیم.

سخنگوی دولت درباره تخصیص اعتبارات به دستگاه اجرایی ملی عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۶۳۹ میلیارد تومان به دستگاهای ملی اختصاص پیدا کرد. ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای طرح عمرانی اختصاص داده شد که ۸۶ درصد افرایش داشتیم و برای توازن استانی هم هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان تخصیص داده شد.

وی ادامه داد: با هر ۹ هزار میلیارد تومان که اختصاص می‌دهیم یک درصد رشد اقتصادی خواهیم داشت.

نوبخت درباره حمایت دولت از کالای ایرانی گفت: سیاست ما برای حمایت از کالای ایرانی  این است که با ثبت سفارش توانستیم مقابل قاچاق کالا را بگیریم و همه دستگاه‌های ما موظف شده‌اند از کالای ایرانی استفاده کنند.

وی در خصوص انتقاد رئیس‌جمهور از برخی مدیران گفت: عالی‌ترین مقام اجرایی کشور بعداز مقام معظم رهبری رئیس‌جمهور است و با توجه به اوضاع کشور باید همه کنار هم باشیم و ایشان خودشان را در قبال ملت مسئول می‌دانند و انتظار دارند که مدیران خودشان را هماهنگ کنند. باید فارغ از جناح‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا و اعتدالیون به یکدیگر کمک کنیم.

نوبخت درباره مدیران دوتابیعتی و اینکه بین ۳۷ نفری که وزرات اطلاعات اعلام کرده با ۲۱۰ نفر هیات تحقیق و تفحص اختلاف است، گفت: نظر ما روشن است و همواره بحث این بوده است که مدیران دولتی دوتابیعتی هستند و این که فرزند کسی در خارج از کشور تحصیل می‌کند و پاسپورت دارد مدیر دولتی نیست ، آمار ۲۱۰ نفر مدیران دوتابیعتی که اعلام شده درست نیست و آن ۳۷ نفری که وزارت اطلاعات اعلام کرده است درخصوص مدیران درست است. به هر حال وزارت اطلاعات ریز اطلاعات را دارد.

سخنگوی دولت درباره لوایح چهارگانه گفت: تصویب این لوایح به خواست آمریکا نبود که بخواهیم با خروج آن این لوایح را تصویب نکنیم ، اتفاقا این لوایح به شفافیت مالی ما کمک می‌کند و اقمار کسانی که می‌خواهند فعالیت اقتصادی ما را سیاه نشان دهند خنثی می‌کند.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم شوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم با شفاف‌سازی فعالیت هسته‌ای ما که آژانس آن را تائید کرد،‌خنثی شد.

نوبخت درخصوص مذاکره با سه کشور دیگر درباره برجام گفت: در این قضیه جهان و ایران یک طرف هستند و آمریکا در طرف دیگر ، اما در سال ۹۱ این چنین نبود جهان و آمریکا یک طرف بودند و ما یک طرف دیگر، همچنان مذاکرات به صورت دقیق ادامه دارد و منافع جمهوری اسلامی ایران حتما باید لحاظ شود.

نوبخت درباره ضرورت گفت‌وگوی ملی در شرایط فعلی گفت: اینکه بنشینیم و مطالبی را عنوان کنیم که بعد عذرخواهی کنیم درست نیست، ما باید دل نگرانی و دل مشغولی‌های برادران مومن خود را برطرف کنیم در شرایط کنونی نیاز است، کنار هم باشیم.

وی افزود: با این ویترین که آمریکا از خود دارد قابل حمایت و اطمینان است؟ آیا این‌ها به پیمان و تعهدی پایبند هستند؟ اصلا آقای ترامپ چقدر رأی آورد؟ چند درصد رأی داشت؟ مگر غیر از این  است که به برکت رأی الکترال بالا آمد؟ چرا این‌ها صف‌هایی که برای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در لندن و آمریکا تشکیل شد را نمی‌بینند، در خارج از کشور همان فردی از صندوق بیرون آمد که در داخل بیرون آمد.

نوبخت در خصوص بزرگ نمایی برخی از رسانه‌ها درباره مدیران دو تابیعیتی گفت: برای بعضی از دوستان انتخابات تمام نشده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص کنار گذاشتن طرح دو فوریتی سامان دهی بازار ارز گفت: نمایندگان متناسب با مقتضیات جامعه وارد عمل می‌شوند. در حال حاضر هم این بازار ثبات نسبی پیدا کرده است یا سیاست‌های ما مشخص است.

وی تاکید کرد: آمارها نشان می‌دهد که به یک ثبات رسیده‌ایم و چارچوب‌های ما روشن است. اما هنوز بازار ارز ما نیاز به بررسی و تحقیق دارد و باید اصلاحاتی انجام دهیم.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: نمایندگان محترم به این نتیجه رسیده‌اند که در این شرایط ضرورتی که در گذشته وجود داشته است، در حال حاضر وجود ندارد.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر این که سوال از رئیس‌جمهور به صحن ارجاع شده است آیا ایشان برای پاسخ‌گویی به سوالات به مجلس می روند یا خیر عنوان کرد:  موضوع این است که چه سؤالی مطرح است؟ سوال چیست؟ ده‌ها بار همکاران و مسئولین ذی ربط در کمیسیون‌های مختلف جواب داده‌اند اما این‌که رئیس‌جمهور با این همت مشغله حضور پیدا کند و این سوالات را جواب دهد موضوع سؤال نیست چیز دیگری است.

وی ادامه داد: به یاد دارم چقدر زور زدند که دولت دهم را به مجلس بیاورند و چه اتفاقی افتاد! البته ما به قانون احترام می‌گذاریم و برای نمایندگان مردم احترام ویژه‌ای قائل هستیم.

نوبخت با بیان این که ما چه کار داریم که دیگران با مجلس چگونه رفتار کردند، گفت: وظیفه ما است که با تواضع و احترام با مجلس برخورد کنیم .

وی با اشاره به اینکه اکثر ما فرزندان مجلس هستیم، عنوان کرد: آقای رئیس‌جمهور، جهانگیری و خود بنده فرزندان مجلس هستیم، ذات مجلس را می‌شناسیم جریان‌های سیاسی را هم می‌شناسیم.

سخنگوی دولت درباره مذاکره با مدیر پیام رسان تلگرام گفت: از این موضوع بی خبر هستم.

وی درباره اصلاح نظام بانکی گفت: بارها درباره این موضوع در دولت بحث شده است، موسسات غیرمجاز مالی هم برای اصلاح همین نظام به وجود آمد که مشاهده کردید چه اتفاقی افتاد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد عده‌ای پول‌های مردم را بدون ذخیره گرفته‌اند و شاهد بودید چه مقاومتی هم برای مقابله با این موسسات صورت گرفت.

نوبخت تاکید کرد: سال گذشته حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی بانک‌ها را تسویه کردیم و این اقدامات باید گسترش پیدا کند‌.

سخنگوی دولت درباره دیدار پوتین و بشار اسد و خروج نیروهای خارجی که گفته می‌شود ایران هم جزو آنان است و این که ما تابع نظرات روسیه هستیم یا خیر، گفت: حضور مستشاری ایران در سوریه به خواست خود کشور سوریه بود زمانی که دولت قانونی نیازی به کمک نداشته باشد کمک‌های مستشاری خود را قطع خواهیم کرد، همان کسی که ما را دعوت کرد همان دیگر کمک ما را نخواهد، نخواهیم ماند.

وی تاکید کرد: هر وقت رفع درخواست از ما صورت بگیرد ما سوریه را ترک خواهیم کرد.

نوبخت درباره حمله نظامی آمریکا به ایران گفت: همیشه این گزینه روی میز است و ما هم وظیفه دفاع از کشورمان را داریم.

وی درباره انتقادات مطرح شده از دولت مبنی بر عدم کاهش ساعات کاری در ماه مبارک رمضان گفت: دولت اصلا اختیارات کاهش ساعات اداری را ندارد و مجلس می‌تواند با قانونی ۴۴ ساعت کاری اداره‌ها را کاهش دهد.

نوبخت با بیان اینکه اگر مجلس قانونی در این مورد قانونی تصویب کند دولت آن را اجرا خواهد کرد، افزود: مباحث زیادی در این خصوص صورت گرفت و فقط ما می‌توانیم درباره یک ساعت ناهار و نمازی که داشتند و الان چون برنامه ناهار نیست بگوییم کارکنان را زودتر مرخص کنند.

وی خاطرنشان کرد: بحث حقوقی زیادی داشته‌ایم و اگر می‌خواهید خلاف قانون عمل کنیم و بگوییم یک ساعت کار انجام شود خیلی هم برای ما کف خواهند زد. اینکه دولت برای کاهش ساعات کاری در ماه مبارک رمضان برنامه‌ای ندارد به علت نبود قانون است و اگر قانون وضع کنند از سال آینده آن را اجرا می‌کنیم.

سخنگوی دولت در مورد اظهار تمایل آمریکا برای مذاکره مجدد با ایران عنوان کرد: ما با کسانی که شایستگی ندارند پای میز مذاکره با نمایندگان ملتی بنشینند که به عقود خود وفادارند مذاکره نمی‌کنیم و این‌ها قراردادهای بین‌المللی و قطعنامه سازمان ملل را اجرا نمی‌کنند.

نوبخت در مورد مصوبه افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان از سوی مجلس اظهار داشت: این حق قانونی مجلس است که تفسیر قانون داشته باشد و اگر تصویب کند ما آن را اجرا می‌کنیم البته اثر طرح این مساله این بود که نتوانستیم در دو ماه گذشته افزایش حقوق را داشته باشیم و منتظر استفساریه هستیم تا افزایش حقوق داشته باشیم و از خرداد افزایش‌ها را انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد اختصاص ۷ هزار میلیارد تومان برای از بین بردن فقر مطلق یادآور شد: ۴ هزار میلیارد تومان برای افزایش دریافتی افراد تحت پوشش اختصاص یافته و ۳هزار میلیارد تومان برای افراد کم درآمدی که عضو کمیته امداد و بهزیستی نیستند اختصاص یافته تا خط فقر مطلق از میان برود.

معاون رییس‌جمهور همچنین در مورد برنامه‌های دولت برای ساماندهی بازار مسکن گفت: دولت تلاش دارد با برنامه‌های اعلام شده عرضه مسکن را افزایش دهد و تسهیلات ارزان قیمت ارائه می‌دهیم اما از نهادهای نظارتی هم درخواست نظارت داریم.


برچسب ها : #دولت #انتخابات #مجلس #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برای بعضی از دوستان انتخابات تمام نشده است


X https://sport45.site/