مشارکت 140 نفر در ساخت و  تولید / فرم مسابقه فرمانده اقتضاء می کند که زنان در آن حضور نداشته باشند / تلاش برای ساخت سری بعدی

تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 23:45

کد مطلب: 236138 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نشست سازندگان و عوامل تولید مستند مسابقه «فرمانده» عنوان شد؛

مشارکت 140 نفر در ساخت و تولید / فرم مسابقه فرمانده اقتضاء می کند که زنان در آن حضور نداشته باشند / تلاش برای ساخت سری بعدی

مازندمجلس: تهیه کننده مستند مسابقه فرمانده خبر داد نزدیک به ۱۴۰ نفر در ساخت و تولید این مسابقه حضور داشتند تا این پروژه طاقت‌فرسا با این ابعاد تولید شود.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، صبح امروز سه شنبه اول خردادماه نشست خبری سازندگان و عوامل تولید مستند مسابقه «فرمانده» با حضور حسین افشار تهیه کننده، مهدی جبین شناس کارگردان و برخی از دست اندرکاران این مستند در موسسه اوج برگزار شد.

حسین افشار تهیه کننده مستند مسابقه فرمانده با اشاره به چگونگی شکل گیری ایده اولیه مسابقه فرمانده گفت: ایده‌ اولیه تولید این برنامه سال ۸۷ شکل گرفت و در سال ۹۰ مورد پذیرش مدیران سازمان قرار گرفت. پس از مدتی پیش تولید آن شروع شد که منجر به ساخت سه گانه‌ آن شد. فصل اول این برنامه در شمال کشور و دو فصل دیگر آن در جزیره فارور تولید شد.

وی به شهادت محمد ناظری اشاره کردو افزود: از فصل دوم این مسابقه سردار محمد ناظری به عنوان کاراکتر اصلی به مسابقه اضافه شد و شخصیت وی موجب شکل گیری و جا افتادن برنامه فرمانده شد، اما به دلیل شهادت ایشان در اواسط پخش قسمت سوم، تصمیم گرفته شد تا این مستند مسابقه دیگر ادامه پیدا نکند. وقتی قسمت سوم این مجموعه به پایان رسید با دعوت فرمانده نیروی زمینی سپاه سردار محمد پاکپور و حمایت ایشان تصمیم گرفتیم که قسمت چهارم آن را در سیستان و بلوچستان بسازیم که با پیگیری‌ها و دیدن مناطق مختلف و بی نظیر این منطقه، برای ساخت سری چهارم این برنامه به یقین رسیدیم.

در ادامه این نشست تهیه‌کننده مستند مسابقه فرمانده تاکید کرد: نزدیک به ۱۴۰ نفر در ساخت و تولید این مسابقه حضور داشتند تا این پروژه طاقت‌فرسا با این ابعاد تولید شود. این برنامه جزو اولین نمایش داستان‌های ساخته شده در تلویزیون است که قصه، طراحی کاراکتر‌ها و جلوه‌های عظیم میدانی در آن دیده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم حضور زنان در این مسابقه تلویزیونی اشاره کردو افزود: فرم مسابقه فرمانده اقتضاء می کند که زنان در آن حضور نداشته باشند، در حال حاضر خیلی از ورزش های زنان را از تلویزیون پخش نمی کنند و اگر ما نیز در فرمانده قصد داشته باشیم مسابقه زنانه فرمانده را برگزار کنیم عملا نمی توانیم خیلی از بخش های زنانه را پخش کنیم.

همچنین مهدی جبین شناس یکی از کارگردانان این مسابقه ضمن بیان سختی‌های مختلف در راه تولید این برنامه گفت: برخی عوامل برنامه مانند تصویربردار‌ها، پابه‌پای شرکت کنندگان در بسیاری از آیتم‌ها می‌دوند و شاید آمادگی جسمانی عوامل چیزی کمتر از شرکت‌کنندگان نبود.

وی اضافه کرد: وجود صحنه‌های اکشن در مسابقه موجب شده تا با مخاطبانی از سنین مختلف ارتباط برقرار کند و بازخورد‌های خوبی از آن دریافت کنیم که به فکر ساخت قسمت‌های بعدی آن باشیم.

همچنین ارشا اقدسی مشاور فنی و صحنه‌های اکشن مستند مسابقه فرمانده نیز در این نشست گفت: بسیاری از محدودیت ها نظیر امکانات و تجهیزاتی که در سینما و فیلم‌ها به کار می‌رود، در این پروژه وجود نداشت و در قسمت‌های مختلف مسابقه بیننده شاهد بسیاری از صحنه‌های واقعی است .

یوسف کرمی نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به سختی های ساخت این مسابقه مستند تلویزیونی اظهار کرد: همه شرکت کنندگان می خواستند خود را به خوبی در این مسابقه نشان دهند و من را به یاد مسابقات ورزشی می انداخت که تمام تلاشمان را می کردیم تا رتبه خوبی را بگیریم.

در پایان این نشست حسین افشار از تولید سری‌های بعدی مستند مسابقه فرمانده خبر داد و گفت: از مردم خونگرم و نجیب سیستان و بلوچستان کمال تشکر را دارم که با ما نهایت همکاری را داشتند. همچنین وی از ساخت یک بازی استراتژیک نیز در همین زمینه خبر داد و تاکید کرد: با توجه به استقبال شکل گرفته و حدود هفتاد هزار نفری که متقاضی شرکت در مسابقه هستند در فکر ساخت سری بعدی فرمانده هستیم که ان شاءالله به زودی پیش تولید آن شروع خواهد شد.

لازم به ذکر است که فصل چهارم مستند مسابقه فرمانده که در استان سیستان و بلوچستان تصویربرداری شده است، هم اکنون از دو شبکه‌ افق و مستند در حال پخش است.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #مسابقه #فرمانده #تولید #مستند #برنامه #اشاره #مختلف #پخش #عوامل #چهارم #سیستان #بلوچستان #همچنین #بسیاری #صحنه‌های #افشار #تاکید #قسمت‌های #داشتند #تلویزیون #زنانه #باشیم #تلویزیونی #کنندگان #پروژه #اضافه #کننده #برگزار #اولیه #باشند #نداشته #عنوان #اقتضاء #شهادت #ناظری #گرفته #ادامه #تصمیم #سازندگان #افزود #سردار #پایان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مشارکت 140 نفر در ساخت و تولید / فرم مسابقه فرمانده اقتضاء می کند که زنان در آن حضور نداشته باشند / تلاش برای ساخت سری بعدی


X https://sport45.site/