راه مقابله با تحریمها، جلوگیری از قاچاق و شفافیت اقتصادی است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 03 خرداد 1397 - ساعت : 09:59

کد مطلب: 236162 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خطاب به رژیم صهیونیستی/

راه مقابله با تحریمها، جلوگیری از قاچاق و شفافیت اقتصادی است

مازندمجلس: تهران- ایرنا- رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای «تداوم جلوگیری از قاچاق» و «افزایش شفافیت اقتصادی» را راهکارهای مقابله با تحریم های آمریکا اعلام کرد.

مازندمجلس: «احمد علیپور» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: هدف آمریکا از کنار گذاشتن برجام، ایجاد مشکلات اقتصادی برای ایران و افزایش نارضایتی در این بخش است.
رییس جمهوری آمریکا با وجود مخالفت های جهانی با هرگونه تصمیم یکجانبه، شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه از توافق هسته ای برجام خارج شد.
پس از این اقدام مخالف قطعنامه بین المللی 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا به همراه دیگر امضاکنندگان توافق برجام یعنی روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلیس دور تازه ای از رایزنی ها را برای حفظ این توافق بین المللی آغاز و بر پایبندی به برجام تاکید کردند.
رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تاکید کرد برخی کشورهای منطقه برای کمک به آمریکا، ایران ستیزی را در پیش گرفته اند که تدوین برنامه صحیح اقتصادی، جلوگیری از قاچاق کالا و کاهش اقتصاد تاریک می تواند به شکست طرح های آنان بینجامد.
علیپور ادامه داد: دولت با تدوین برنامه صحیح برای جلوگیری از رواج اقتصاد غیرشفاف و واردات کالاهای غیرضروری مانند خودرو و افزایش ارزش کالاهای فناوری اطلاعات می تواند به گذر از این شرایط کمک کند.
این فعال بخش فناوری اطلاعات گفت: اقتصاد مبتنی بر تولید و بازرگانی شفاف، نیاز بیش از اندازه به ارز را برطرف کرده و کشور را از وابستگی به واردات غیرضروری می رهاند.
علیپور افزود: اکنون اتحادی در کشور ایجاد شده است که باید با شفافیت از آن استفاده کرد. هیچ کس با دروغ نمی تواند مشکلات را برطرف کند و باید با مردم صادقانه صحبت کرد.
«به عنوان یک راه حل، می توان روابط بانکی با اروپا را توسعه داد و بخشی از سرمایه گذاری ها را جذب کرد. همچنین می توانیم با اصلاح برخی قوانین، اروپایی ها را بر حضور در بازار کشور علاقه مند کنیم؛ در این صورت آنها براحتی حاضر به خروج از برجام نخواهند بود».
به گزارش ایرنا، افزایش شفافیت اقتصادی از محورهای منشور حقوق شهروندی است که بیست و نهم آذرماه سال 1395 رونمایی شد.
اقتصام*2078*1961*

اقتصاد

برجام 97

منشور شهروندي

قاچاق


منبع : ایرنا

برچسب ها : #برجام #اقتصادی #اقتصاد #قاچاق #تواند #توافق #آمریکا #جلوگیری #علیپور #افزایش #شفافیت #واردات #غیرضروری #کالاهای #برطرف #ایران #منشور #اطلاعات #فناوری #المللی #ایجاد #افزود #ایرنا #مشکلات #اروپا #تدوین #تاکید #برنامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راه مقابله با تحریمها، جلوگیری از قاچاق و شفافیت اقتصادی است


X https://sport45.site/