توضیحات سازمان تأمین اجتماعی درخصوص بیمه هنرمندان

تاریخ انتشار : یکشنبه 06 خرداد 1397 - ساعت : 01:22

کد مطلب: 236185 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توضیحات سازمان تأمین اجتماعی درخصوص بیمه هنرمندان

مازندمجلس: درپی طرح مطالبی از سوی تعدادی از هنرمندان درخصوص کسر حق بیمه از قراردادهای هنری، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی ضمن تأکید بر توجه به سخنان آنها به عنوان یکی از گروه‌های مرجع جامعه، توضیحاتی ارائه داد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز محمدحسین زدا در مورد کسر حق بیمه از قراردادهای هنری، گفت: یکی از افتخارات سازمان تأمین اجتماعی خدمت رسانی به جامعه بزرگ هنرمندان است. برای توسعه خدمات به این عزیزان نیز همکاری‌های سازنده‌ای با سایر ارگان‌ها انجام می‌شود و در سازمان تأمین اجتماعی دغدغه خدمت‌رسانی مناسب به تمامی فعالان این حوزه ارزشمند وجود دارد.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تمامی قراردادهای پیمانکاری در تمامی حوزه ها و فعالیت های مختلفی که در کشور انجام می‌شود، مشمول کسر حق بیمه هستند، افزود: بر اساس ماده ٣٨ قانون تامین اجتماعی؛ در مواردی که انجام کار به طور مقاطعه به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار می شود، کارفرما باید در قراردادی که منعقد می‌کند مقاطعه کار را متعهد کند که کارکنان خود و همچنین کارکنان مقاطعه کاران فرعی را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه کند.

وی افزود: کلیه وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی، شورای اصناف، موسسات غیردولتی، موسسات خیریه و عام المنفعه مشمول مقررات این ماده هستند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: چنانچه کار موضوع قرارداد و مندرجات قرارداد دلالت بر انجام کار توسط شخص پیمانکار به تنهایی داشته باشد و کارفرما نیز موضوع را گواهی کند، نیازی به محاسبه و مطالبه حق بیمه بابت آن قرارداد نیست.

زدا افزود: در راستای تعامل با ذینفعان و مخاطبان این سازمان بالاخص فعالین حوزه فرهنگ و هنر و همچنین به جهت رفع مشکلات بیمه ای آنان، سازمان تأمین اجتماعی تفاهم نامه ای را در ابتدای سال جاری با خانه های تئاتر، سینما و موسیقی منعقد و بر اساس آن مقرر شد سازمان تامین اجتماعی کلیه مسائل و مشکلات بیمه ای شاغلین و صاحبان کسب و کار در این بخش را در جلسات مشترک فیمابین (در قالب کارگروه های مشترک) بررسی و با بهره گیری از ظرفیت های قانونی موجود در قوانین و مقررات تامین اجتماعی نسبت به حل و فصل یا رفع ابهام از آنها اقدام کند .

وی در پایان تأکید کرد: آمادگی داریم که با کمال میل سخنان و خواسته های هنرمندان عزیز را بشنویم و توضیحات بیشتری را درباره اقدامات صورت گرفته ارائه دهیم. اطمینان داریم که جامعه شریف هنرمندان با توجه به ماموریت این سازمان برای خدمت به اقشار مختلف جامعه، از اجرای تعهدات قانونی این سازمان استقبال خواهند کرد.

ایلنا

منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #اجتماعی #تامین #هنرمندان #تأمین #افزود #قرارداد #موسسات #مقاطعه #تمامی #جامعه #قراردادهای #موضوع #مشکلات #قانونی #نکا #داریم #مقررات #مشترک #همچنین #مشمول #معاون #توضیحات #کارفرما #کارکنان #منعقد #بیمه‌ای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توضیحات سازمان تأمین اجتماعی درخصوص بیمه هنرمندان


X https://sport45.site/