اوکراین بر تامین نیازهای خود از طریق ایران تاکید کرد

تاریخ انتشار : جمعه 11 خرداد 1397 - ساعت : 17:00

کد مطلب: 236243 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اوکراین بر تامین نیازهای خود از طریق ایران تاکید کرد

مازندمجلس: ایرنا - مسکو - مقامات دولتی، پارلمانی و بخش خصوصی اوکراین در دیدارهای جداگانه با محمد بهشتی منفرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور بر تامین نیازهای کشورشان از طریق ایران و گسترش روزافزون روابط تهران و کی یف تاکید کردند.

مازندمجلس: به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در اوکراین، سفیر کشورمان در دیدارهای جداگانه با معاون وزیر سیاستگذاری کشاورزی و مواد غذایی اوکراین، رئیس گروه دوستی پارلمانی اوکراین - ایران و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع اوکراین از آمادگی ایران برای افزایش سطح روابط خبر داد و طرف های اوکراینی نیز تمایل خود را در این خصوص اعلام کردند.
در دیدار بهشتی منفرد با ویکتور شرمت معاون وزیر سیاستگذاری کشاورزی و مواد غذایی اوکراین همکاری های بین دو کشور در زمینه های مختلف بویژه همکاری های کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این دیدار که در محل وزارت سیاستگذاری کشاورزی اوکراین در کی یف انجام شد و یک هیات اقتصادی از کشورمان نیز در آن حضور داشت، مقام اوکراینی اظهار داشت با توجه به امکانات و توانمندی های ایران در حوزه انرژی و همچنین توانمندی های اوکراین در بخش کشاورزی، دو کشور می توانند نیازهای یکدیگر را تامین کنند.
سفیر کشورمان نیز راهکارهایی را برای گسترش همکاری های اقتصادی بویژه در بخش کشاورزی ارائه داد که مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت.
در این دیدار در خصوص برگزاری اجلاس آتی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور در تهران، قوانین و مقررات خصوصی سازی، سرمایه گذاری و تجارت خارجی اوکراین بحث و تبادل نظر شد.
همچنین در نشست دیگری سفیر ایران و هیات اقتصادی همراه با لئونید کازاچنکو رئیس گروه دوستی پارلمانی اوکراین- ایران که در محل سفارت کشورمان در کی یف برگزار شد، مقام اوکراینی از گسترش فعالیت های اقتصادی دو کشور حمایت کرد و گفت که برای برقراری ارتباط بین بخش های مختلف اقتصادی دو طرف تلاش خواهد کرد.
سفیر کشورمان نیز با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت روابط بین دو کشور در عرصه های مختلف بر استفاده بهینه از فرصت های موجود در راستای گسترش همکاری های دو طرف تاکید کرد.
در این دیدار همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف اقتصادی از جمله بانکی، کشاورزی، انرژی و همچنین برگزاری هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
در آخرین دیدار ، بهشتی منفرد و هیات اقتصادی همراه با گنادی چیژیکوف رئیس اتاق بازرگانی و صنایع اوکراین که در محل اتاق بازرگانی این کشور در کی یف صورت گرفت، مقام اوکراینی آمادگی خود را مبنی بر کمک به تسهیل ارتباطات بین بخش های خصوصی دو کشور را اعلام کرد.
در این دیدار در خصوص تبادل هیات های اقتصادی و برگزاری همایش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور بحث و تبادل نظر شد.
اوکراین پس از روسیه بزرگترین کشور اروپایی از نظر مساحت است که بیش از 40 میلیون جمعیت دارد و در بالای دریای سیاه قرار گرفته و از شمال با بلاروس، از شرق با روسیه و از غرب با کشورهای مولداوی، رومانی، مجارستان، اسلواکی و لهستان هم مرز است.
این کشور از سال 2014 پس از تغییرات نظام سیاسی و به دلیل مناقشه برسر شبه جزیره کریمه، روابط سیاسی پر تنشی با روسیه دارد.
شبد** 1346**9122

سیاسی

اوکراین

ایران

گسترش روابط


منبع : ایرنا

برچسب ها : #اوکراین #اقتصادی #همکاری #ایران #کشاورزی #دیدار #کشورمان #اوکراینی #روابط #مختلف #گسترش #تبادل #سیاسی #برگزاری #همچنین #سیاستگذاری #بازرگانی #روسیه #انرژی #کمیسیون #گذاری #همراه #سرمایه #خصوصی #توانمندی #مشترک #ارائه #منفرد #معاون #غذایی #سفارت #تاکید #تامین #نیازهای #دوستی #پارلمانی #بهشتی #زمینه #اعلام #آمادگی #صنایع #بویژه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اوکراین بر تامین نیازهای خود از طریق ایران تاکید کرد


X https://sport45.site/