رادیویی های پیشکسوت گرد هم آمدند/ قدهایی که برای رادیو خمیده شدند

تاریخ انتشار : یکشنبه 13 خرداد 1397 - ساعت : 02:22

کد مطلب: 236264 چاپ به اشتراگ گذاشتن

به همت معاون صدا

رادیویی های پیشکسوت گرد هم آمدند/ قدهایی که برای رادیو خمیده شدند

مازندمجلس: مراسم گرامیداشت پیشکسوتان رادیو با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا و جمعی از مدیران رادیویی ۱۲ خرداد در مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، جمعی از هنرمندان، برنامه سازان و گویندگان پیشکسوت رادیو از جمله حمید منوچهری، حسن معین، محمود آیتی، مرتضی حافظی، جمال احمدی، سرور پاک نشان، فریبرز گلبن، ماهدار توکلی، علیرضا جاویدنیا، داوود حیدری، بیوک میرزایی، داوود نماینده، جواد پیشگر، مریم نشیبا در مراسم گرامیداشت پیشکسوتان رادیو حضور داشتند.

فاطمه آل عباس اجرای این مراسم را بر عهده داشت و در ابتدا با اشاره به حضور پیشکسوتان در این بزرگداشت بیان کرد: چقدر خوشحال هستم که امشب استادان خود را می بینم و فکر می کنم نسبت به اکثر کسانی که اینجا هستند باید ادای دین کنم.

وی خطاب به معاون صدا عنوان کرد: ممنون که امشب قدیمی های رادیو را دور هم جمع کردید. خیلی وقت بود دلمان برای هم تنگ شده بود. ما معمولا در جشنواره های رادیو یکدیگر را می دیدیم و چند سالی که این جشنواره برگزار نشد ما هم یکدیگر را ندیدیم.

سپس حمید شاه آبادی معاون صدا با حضور پشت تریبون بیان کرد: امشب شبی بسیار خوش یمن و محفلی گرم است. اگر کسانی که در حوزه های دیگر فعالیت دارند حلاوت این جمع را درک می کردند غبطه می خوردند.

اگر رادیو امروز اینقدر بلندقامت است چون چهره هایی برای آن قد خمیده شدند تا رادیو برافراشته باشدوی ادامه داد: من همیشه به رادیویی ها غبطه می خورم چون شما صاحب یک عقبه درخشان هستید و اگر رادیو امروز اینقدر بلندقامت است چون چهره هایی برای آن قد خمیده شدند تا رادیو برافراشته باشد. خوشا به حال شما که نتیجه زحمت خود را اینطور ارزشمند می بینید و امروز شاهد ثمره دوران کاری خود هستید.

معاون صدا تصریح کرد: نسل جدید باید به شما اقتدا کند و شما هم بر آنها پدری و مادری کنید. اینجا جمع رادیویی هایی است که در رادیو زندگی کرده و در آن ماندند. خیلی ها سکوهایی از رادیو ساختند و به حوزه های دیگر رفتند ولی آنها هم که از رادیو شروع کردند و امروز در فضاهای دیگری هستند وامدار این حوزه هستند.

شاه آبادی عنوان کرد: رفاقت بچه های رادیو که همه وجود و توانشان را برای رادیو گذاشتند خیلی اهمیت دارد و باید قدر آن را بدانیم.

وی در پایان گفت: صداوسیما باید قدردان این افراد باشد. ما تلاش می کنیم خط به خط آنچه را که شما پیشکسوتان برای ما نگه داشته اید قدر بدانیم.

ایرج برخوردار از تهیه کننده های پیشکسوت های رادیو نیز در ادامه مراسم اظهار کرد: این فرصت به گمان من ارجمند است و از آقای شاه آبادی ممنون که رادیویی ها را در این شب کنار هم جمع کرد.

وی ادامه داد: خصیصه معماری ارگ مانند خانه ما بود و من یاد ندارم از قدیمی ها کسی با دلتنگی از آنجا بیرون آمده باشد. گرد آمدن این جمع نشانه این است که ما رادیو را ارج می نهیم و دوست داریم و تلاش می کنیم رادیو به سمت و سوی تعالی برود.

سرور پاک نشان از جمله تهیه کننده های پیشکسوت در سخنان کوتاهی بیان کرد: ۵۰ سال است که گویندگی می کنم. بارزترین ویژگی رادیو این است که با شنونده هایش باصداقت برخورد می کند.

حسین آهی شاعر و نویسنده نیز در سخنان کوتاهی اظهار کرد: اینجا بسیاری از مفاخر رادیو حضور دارند و همه گفتنی ها را پیشکسوت ها بیان کرده اند. من در این ۴۰ سال هیچ گاه آثار خود را نخواندم و از این فرصت استفاده می کنم و یکی از قطعات خود را می خوانم.

مهر
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #رادیو #پیشکسوت #امروز #معاون #رادیویی #آبادی #ادامه #اینجا #خمیده #مراسم #پیشکسوتان #کوتاهی #بلندقامت #برافراشته #اظهار #هستید #بدانیم #سخنان #کننده #جشنواره #عنوان #کسانی #داوود #ممنون #قدیمی #دارند #یکدیگر #اینقدر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رادیویی های پیشکسوت گرد هم آمدند/ قدهایی که برای رادیو خمیده شدند


X https://sport45.site/