ایران خواستار همکاری سوئیس در حوزه آموزش فنی و حرفه ای شد

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 خرداد 1397 - ساعت : 13:00

کد مطلب: 236327 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایران خواستار همکاری سوئیس در حوزه آموزش فنی و حرفه ای شد

مازندمجلس: تهران- ایرنا - رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس، همکاری آن کشور در زمینه آموزش فنی و حرفه ای را خواستار شد.

مازندمجلس: به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان فنی و حرفه ای، «سلیمان پاک سرشت» در حاشیه کنگره تخصصی چالش ها و چشم انداز فراروی آموزش های فنی و حرفه ای(VPET) در شهر «وینترتور» سوئیس در دیدار با «مائورو دلمبریجیو» به طرح اصلاح نظام آموزش های مهارتی در ایران اشاره و بر نقش توسعه راهبردی در حوزه آموزش های مهارتی تاکید کرد.
وی همچنین تربیت مربی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را از مهمترین اقدامات لازم در این طرح دانست و همکاری طرف سوئیسی در این زمینه و همچنین نظام ارتباطی بین بازار کار و آموزش، گردآوری اطلاعات بازار کار، چارچوب صلاحیت حرفه ای و مشاغل سبز را نیز خواستار شد.
در این دیدار «مائورو دلمبریجو» نیز ضمن معرفی سیستم آموزشی سوئیس گفت: ما بخش های مختلفی برای تربیت مربی، تدوین محتوا و آزمونگری داریم و تجربه های همکاری بین المللی خوبی با اروپای شرقی، هند و آفریقا داشته ایم.
وی همچنین به نقش پررنگ بخش خصوصی و صنایع سوئیس در ارائه آموزش های مهارتی اشاره کرد.
به گزارش ایرنا، سومین کنگره بین المللی آموزش های فنی و حرفه ای سوئیس (VPET 2018) سه شنبه گذشته در شهر وینترتور سوئیس با حضور «سیمون بارتلی» رئیس سازمان جهانی مهارت، «مائورو دلمبریجیو» وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس و «کورنلیا اورتله» مدیرکل موسسه فدرال آموزش های مهارتی سوئیس برگزار شد.
ارائه آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار از جمله موضوع های این کنگره بود.

** رابطه نوآوری و آموزش
«جان اشنایدر امن» وزیر امور اقتصادی، آموزش و تحقیقات سوئیس در این کنگره به نارضایتی فعالان اقتصادی از نظام آموزشی این کشور اشاره و بر ضرورت تغییر این نظام تاکید کرد و گفت: آموزش های اشتباه، فرد را از محیط واقعی یادگیری جدا می کند و در چنین شرایطی نوآوری اتفاق نمی افتد.
وی افزود: ارتباط رو در رو با مشکلات باعث یادگیری عمیق و بروز خلاقیت در روش های حل مساله می شود.
«بتسی دووس» وزیر آموزش آمریکا نیز آموزش و اقتصاد را جداناپذیر از یکدیگر دانست و گفت: دریافته ایم برای اقتصاد فعال نیازمند آموزش پویا هستیم.
وی گفت: آموزش ها برای عصر صنعت طراحی شده و در قرن حاضر به تغییر نیاز داریم؛ تغییرات گسترده در زمینه حمل و نقل، دارو، ارتباطات و بسیاری حوزه های دیگر تایید کننده ضرورت تغییر است.
وزیر آموزش آمریکا با تاکید بر اینکه «هیچ تصویر شفافی از اقتصاد آینده نداریم»، افزود: بنابراین دانش آموزان باید با کسب مهارت هایی مانند تفکر خلاق، مهارت های ارتباطی، مشارکت و هوش فرهنگی، خود را برای مواجه با تغییرات پیش بینی نشده آماده کنند.
وی، آموزش را نسبت به گذشته متفاوت دانست و ادامه داد: آموزش باید جذاب، مرتبط و چابک باشد؛ ما باید به دانش آموزان آزادی بدهیم تا اشتباه کنند و از آن یاد بگیرند؛ آموزش خاص یک کشور نیست بلکه یک حق همگانی است.

** منسوخ شدن آموزش در عصر دیجیتال
«اونگ یه کونگ» وزیر آموزش سنگاپور نیز در این کنگره با بیان اینکه در عصر دیجیتال، آموزش های ما به طور کامل منسوخ می شوند، گفت: فناوری همه چیز را درهم شکسته است؛ باید خود را برای یک تخریب خلاق دیگر آماده کنیم.
وی افزود: در سنگاپور تیمی از مسئولان آموزشی مجهز به ابزارها، دانش و منابع مختلف برای اصلاح بخش های مختلف نظام آموزشی گرد آورده ایم؛ همچنین برنامه هایی همچون تبادل دانشجو با کشورهای دیگر، کار پروژه ای، تجربی و خدمات داوطلبانه را در دستور کار داریم.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اواسط هفته گذشته برای شرکت در کنگره تخصصی چالش ها و چشم انداز فراروی آموزش های فنی و حرفه ای(VPET) و توسعه همکاری مشترک، شناسایی ظرفیت ها و معرفی زمینه های جدید همکاری دوجانبه، بررسی همکاری های پیشین سازمان با نهادهای مرتبط و ارائه پیشنهادهای جدید، سفر خود به آلمان، سوئیس و اتریش را آغاز کرد.
بازدید از کارخانه ها و مؤسسه های بزرگ جهانی، دیدار و گفت وگو با مسئولان حوزه آموزش های فنی و حرفه ای کشورهای یاد شده، از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
اقتصام**9132** 2023

اقتصاد

فنی و حرفه ای

پاک سرشت

سوئیس


منبع : ایرنا

برچسب ها : #آموزش #سوئیس #همکاری #کنگره #مهارتی #اقتصاد #همچنین #آموزشی #زمینه #دانست #مهارت #افزود #نوآوری #تغییر #گذشته #ارائه #تاکید #ایرنا #دیدار #گزارش #مائورو #اشاره #کشورهای #برنامه #ایران #آمریکا #مختلف #اشتباه #یادگیری #اینکه #مسئولان #منسوخ #سنگاپور #مرتبط #آماده #دیجیتال #آموزان #تغییرات #المللی #اصلاح #توسعه #تربیت #دلمبریجیو #وینترتور #تخصصی #انداز #فراروی #ارتباطی #بازار #تحقیقات #واقعی #اقتصادی #جهانی #خواستار #معرفی #داریم #ضرورت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ایران خواستار همکاری سوئیس در حوزه آموزش فنی و حرفه ای شد


X https://sport45.site/